V Niedziela Wielkanocy - 28.04.2024 r.

baranek 24-19Dopiero Barnaba przygarnął go i zaprowadził do apostołów, i opowiedział im, jak w drodze Szaweł ujrzał Pana Dz 9

Św. Paweł z prześladowcy chrześcijan stał się gorliwym wyznawcą Zmartwychwstałego. Wróg Kościoła został jednym z najbardziej wpływowych apostołów. Wspólnota chrześcijańska początkowo była podejrzliwa wobec niego, ale Barnaba stanął w jego obronie, zaświadczył o jego przemianie. To kluczowy moment, kiedy św. Paweł został zaakceptowany przez wspólnotę chrześcijańską w Jerozolimie po swoim nawróceniu.

Bóg daje nam szansę nawrócenia i przebaczenia niezależnie od naszej przeszłości, a my jako wierzący powinniśmy być gotowi bezwarunkowo przyjąć nawróconych z otwartymi ramionami. W dzisiejszym świecie pełnym podziałów, niezrozumienia i konfliktów, możemy wzorem Barnaby, stawać się ambasadorami pojednania i miłości. Nasze otwarte serca i gotowość do przebaczenia mogą być światłem, które przyprowadzi innych do spotkania z Chrystusem. Niech nasze życie stanie się świadectwem Bożej miłości i mocy przemiany dla innych.

Dziś podczas Mszy Świętej z udziałem dzieci nawiązaliśmy jeszcze do motywu Jezusa Dobrego Pasterza. Dzieci mogły zobaczyć, pogłaskać i nakarmić owieczkę, którą przyprowadził Pan Tomek ubrany w pasterski strój. Opowiedział o opiece nad stadkiem, które ma i o odpowiedzialności za każdą owieczkę i baranka, które ma w stadzie. Po Mszy Świętej "pasterz naszej parafii", czyli ksiądz proboszcz zaprosił wszystkie dzieci wraz z bliskimi na słodki poczęstunek do proboszczowskiego ogrodu. W miłej atmosferze, przy dźwiękach akordeonu, na którym grał Adam Sobecki rozpoczęliśmy "Majówkę". Dziękujemy za zaproszenie.