PIELGRZYMKA NA JASNA GÓRĘ
Zaproszenie Matki Bożej do Archidiecezji Poznańskiej
24 LISTOPADA 2018 ROKU

NAWIEDZENIE MATKI BOŻEJ W KOPII OBRAZU JASNOGÓRSKIEGO
W ARCHIDIECEZJI POZNAŃSKIEJ
18 MAJA 2019 – 26 WRZEŚNIA 2020 ROKU
„Z MARYJĄ W NOWE CZASY”

ROZPOCZĘCIE NAWIEDZENIA W ARCHIDIECEZJI POZNAŃSKIEJ
18 MAJA 2019 R., GODZ. 12:00,
POZNAŃ- KOŚCIÓŁ PW. NAWIEDZENIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY
Uwaga: Parafia podejmuje Kopię Cudownego Wizerunku Jasnogórskiego o godz. 18.00
w wyznaczonym w grafiku dniu

KALENDARIUM

Maj 2019

DEKANAT POZNAŃ-RATAJE

18 sob – Poznań - Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
19 ndz – Poznań - Nawrócenia św. Pawła
20 pn – Poznań - Najświętszej Bogarodzicy Maryi
21 wt – Poznań - św. Mateusza
22 śr – Poznań - Pierwszych Polskich Męczenników
23 czw – Poznań - św. Łukasza
24 pt – Poznań - św. Marka
25 sob – Poznań - Chrystusa Najwyższego Kapłana
26 ndz – Poznań - św. Jana Apostoła i Ewangelisty

DEKANAT POZNAŃ-STAROŁĘKA

27 pn – Poznań - św. Antoniego Padewskiego
28 wt – Poznań - św. Jakuba Większego Apostoła
29 śr – Poznań - Matki Boskiej Królowej Korony Polskiej
30 czw – Poznań - św. Józefa
31 pt – Poznań - św. Andrzeja Apostoła

Czerwiec 2019

1 sob – Kamionki
2 ndz - Czapury
3 pn – Rogalinek

DEKANAT KÓRNICKI

4 wt – Rogalin
5.śr – Bnin
6 czw – Bnin
7 pt – Zaniemyśl (obydwie parafie)
8 sob – Śnieciska
9 ndz - Koszuty
10 pn – Kórnik
11 wt – Borówiec
12 śr – Robakowo

DEKANAT SWARZĘDZKI

13 czw – Tulce
14 pt – Swarzędz - Chrystusa Jedynego Zbawiciela
15 sob – Swarzędz - św. Józefa Rzemieślnika
16 ndz – Swarzędz - Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych
17 pn – Swarzędz - św. Marcina
18, 19 i 20 - Poznań - Dom Księży Emerytów (Boże Ciało)
21 pt - Swarzędz - Matki Bożej Miłosierdzia
22 sob – Kobylnica
23 ndz – Biskupice i Uzarzewo

DEKANAT KOSTRZYŃSKI

24 pn - Siekierki Wielkie
25 wt - Kostrzyn – Świętych Apostołów Piotra i Pawła
26 śr - Kostrzyn – bł. Jolanty
27 czw – Iwno
28 pt – Siedlec
29 sob – Gułtowy
30 ndz – Giecz - Grodziszczko

Lipiec 2019

1 pn – Czerlejno
2 wt - Kleszczewo

DEKANAT ŚREDZKI

3 śr - Krerowo
4 czw – Mączniki i Bagrowo
5 pt - Murzynowo Kościelne
6 sob - Środa Wlkp. – Kolegiata
7 ndz - Środa Wlkp. – Kolegiata
8 pn – Środa Wlkp. - Najświętszego Serca Jezusa
9 wt – Środa Wlkp. - św. Józefa
10 śr – Mądre
11 czw – Nietrzanowo

DEKANAT NOWOMIEJSKI

12 pt – Sulęcinek
13 sob – Solec
14 ndz - Nowe Miasto
15 pn - Mieszków
16 wt - Dębno n. Wartą
17 śrt – Radlin
18 czw – Cielcza
19 pt – Kolniczki
20 sob - Chocicza
21 ndz – Książ – św. Antoniego Padewskiego i Gogolewo
22 pn - Książ – św. Mikołaja i Włościejewki

DEKANAT BORECKI

23 wt – Mchy
24 śr – Chwałkowo Kościelne
25 czw – Panienka
26 pt – Góra
27 sob – Nosków
28 ndz – Potarzyca
29 pn - Rusko
30 wt – Zimnowoda
31 śr – Cerekwica

Sierpień 2019

1 czw - Jaraczewo
2 pt – Borek Wlkp.
3 sob – Jeżewo

DEKANAT GOSTYŃSKI

4 ndz - Zalesie Wlkp.
5 pn – Szelejewo Drugie
6 wt – Strzelce Wielkie
7 śr - Piaski
8 czw – Gostyń – Święta Góra
9 pt – Gostyń – św. Małgorzaty
10 sob – Gostyń – Ducha Świętego
11 ndz – Gostyń – bł. Edmunda Bojanowskiego
12 pn – Kunowo
13 wt – Stary Gostyń
14 śr – Siemowo
15 czw – Domachowo

DEKANAT KROBSKI

16 pt – Żytowiecko
17 sob – Oporowo
18 ndz - Poniec
19 pn – Poniec
20 wt – Pudliszki
21 śr – Krobia
22 czw – Niepart
23 pt – Chwałkowo
24 sob – Pępowo
25 ndz – Zalesie Wielkie

DEKANAT JUTROSIŃSKI

26 pn – Smolice
27 wt – Skoraszewice
28 śr – Kołaczkowice
29 czw – Jutrosin
30 pt – Dubin
31 sob - Szkaradowo

Wrzesień 2019

1 ndz – Pakosław
2 pn – Golejewko
3 wt - Konary

DEKANAT RAWICKI

4 śr – Sobiałkowo
5 czw – Miejska Górka - parafia
6 pt – Miejska Górka – Ojcowie Franciszkanie
7 sob – Słupia Kapitulna
8 ndz - Zielona Wieś
9 pn – Rawicz – Chrystusa Króla i Zwiastowania NMP
10 wt – Rawicz – św. Andrzeja Boboli
11 śr – Rawicz-Sarnowa
12 czw – Łaszczyn
13 pt – Zakrzewo
14 sob Bojanowo

DEKANAT LESZCZYŃSKI

15 ndz – Leszno – bazylika
16 pn – Leszno – św. Krzyża
17 wt - Leszno – św. Jana Chrzciciela
18 śt – Leszno – św. Kazimierza
19 czw – Leszno – Wniebowzięcia NMP
20 pt – Leszno – św. Józefa
21 sob – Leszno – św. Antoniego Padewskiego
22 ndz - Leszno – św. Maksymiliana Marii Kolbego
23 pn – Leszno – Siostry Elżbietanki

DEKANAT SWIĘCIECHOWSKI

24 wt – Mórkowo
25 śr – Wilkowice
26 czw – Święciechowa
27 pt – Lasocice
28 sob – Długie Stare
29 ndz – Niechłód i Zbarzewo
30 pn – Gołanice i Jezierzyce

Październik 2019

1 wt - Krzycko Małe

DEKANAT RYDZYŃSKI

2 śr – Kaczkowo
3 czw – Rydzyna
4 pt - Dąbcze
5 sob – Pawłowice
6 ndz – Drobnin
7 pn – Kąkolewo
8 wt – Osieczna – kościół parafialny
9 śr – Osieczna – kościół Ojców Franciszkanów
10 czw – Goniembice
11 pt – Drzeczkowo

DEKANAT KRZYWIŃSKI

12 sob – Świerczyna
13 ndz – Czerwona Wieś
14 pn – Krzywiń
15 wt – Lubiń
16 śr – Bielawo
17 czw – Jerka
18 pt – Choryń
19 sob – Rąbiń
20 ndz – Dalewo

DEKANAT ŚREMSKI

21 pn – Mórka
22 wt – Dolsk
23 śr – Błażejewo
24 czw – Wieszczyczyn
25 pt - Śrem –Wniebowzięcia NMP
26 sob – Śrem – Mądrości Bożej
27 ndz - Śrem – Najświętszego Serca Jezusa
28 pn – Śrem – bł. Michała Kozala
29 wt - Błociszewo
30.X – 3.XI – Zaniemyśl - Siostry Służebniczki (Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny)

Listopad 2019

3 ndz (popołudnie) – Manieczki i Jaszkowo
4 pn – Brodnica
5 wt – Żabno

DEKANAT LUBOŃSKI

6 śr – Krosno
7 czw – Mosina
8 pt – Puszczykowo – św. Józefa
9 sob – Puszczykowo – Wniebowzięcia NMP
10 ndz – Puszczykowo: Siostry Elżbietanki–Księża Chrystusowcy– Bracia Serca Jezusa
11 pn – Wiry
12 wt – Luboń - św. Maksymiliana Marii Kolbego
13 śr – Luboń - św. Jana Bosko
14 czw – Luboń - św. Jana Pawła II
15 pt – Luboń - św. Barbary

DEKANAT POZNAŃ – ŁAZARZ

16 sob – Poznań - NMP Matki Kościoła
17 ndz - Poznań – Chrystusa Króla
18 pn – Poznań – Świętego Krzyża
19 wt – Poznań – Matki Boskiej Bolesnej
20 śr – Poznań – św. Anny
21 czw – Poznań – Chrystusa Sługi
22 pt - Poznań – Świętej Rodziny
23 sob – Poznań – św. Andrzeja Boboli
24 ndz – Poznań - św. Jadwigi Śląskiej
25 pn – Poznań - NMP z La Salette

DEKANAT POZNAŃ – JEŻYCE

26 wt – Poznań – św. Jana Kantego
27 śr – Poznań – św. Michała Archanioła
28 czw – Poznań – Podwyższenia Krzyża Świętego
29 pt – Poznań – Najświętszego Serca Jezusa i św. Floriana
30 sob – Poznań – Dobrego Pasterza

Grudzień 2019

1 ndz – Poznań – św. Wawrzyńca
2 pn - Poznań - św. Jerzego
3 wt - Poznań – Świętych Cyryla i Metodego
4 śr - Poznań – Imienia Maryi
5 czw - Poznań - Zwiastowania Pańskiego
6 pt – Poznań - Objawienia Pańskiego

DEKANAT KOMORNICKI

7 sob - Skórzewo
8 ndz - Skórzewo
9 pn – Dąbrówka
10 wt – Zakrzewo
11 śr – Dopiewo
12 czw – Konarzewo
13 pt - Komorniki – św. Jana XXIII
14 sob – Komorniki - św. Andrzeja Ap.
15 ndz – Plewiska – św. Faustyny
16 pn – Plewiska – bł. Jerzego Popiełuszki

Zimowa przerwa od 17 grudnia 2019 do 31 stycznia 2020.

Luty 2020

DEKANAT STĘSZEWSKI

1 sob - Stęszew
2 ndz – Łódź
3 pn - Tomice
4 wt - Słupia
5 śr – Strykowo
6 czw – Granowo
7 pt - Modrze
8 sob – Głuchowo
9 ndz – Iłówiec

DEKANAT KOŚCIAŃSKI

10 pn – Czempiń
11 wt – Stary Gołębin
12 śr – Wyskoć
13 czw – Gryżyna
14 pt - Racot
15 sob – Stare Oborzyska
16 ndz – Bonikowo
17 pn - Konojad
18 wt - Łęki Wielkie
19 śr - Kościan – NMP Wniebowziętej
20 czw – Kościan – św. Karola Boromeusza
21 pt – Kościan – Ducha Świętego
22 sob – Kościan – św. Brata Alberta

DEKANAT ŚMIGIELSKI

23 ndz – Stary Białcz
24 pn - Wilkowo Polskie
25 wt – Czacz
26 śr – Śmigiel - NMP Wniebowziętej
27 czw – Śmigiel – św. Stanisława Kostki
28 pt – Stare Bojanowo
29 sob – Wonieść

Marzec 2020

1 ndz – Górka Duchowna
2 pn - Radomicko
3 wt – Broniowo
4 śr – Bucz

DEKANAT PRZEMĘCKI

5 czw – Siekowo
6 pt – Przemęt
7 sob – Przemęt
8 ndz – Dłużyna
9 pn – Bukowiec Górny
10 wt - Włoszakowice
11 śr - Brenno
12 czw – Kaszczor
13 pt - Mochy

DEKANAT WOLSZTYŃSKI

14 sob – Solec Nowy – Wroniawy
15 ndz - Kębłowo
16 pn - Gościeszyn
17 wt– Prochy
18 śr– Wielichowo – Zielęcin
19 czw– Rakoniewice
20 pt - Rostarzewo
21 sob – Wolsztyn – NMP Niepokalanie Poczętej
22 ndz – Wolsztyn – św. Józefa –Opiekuna Kościoła Świętego
23 pn - Wolsztyn – kaplica Sióstr Szarytek
24 wt – Obra

DEKANAT ZBĄSZYŃSKI

25 śr – Siedlec
26 czw – Kopanica
27 pt – Chobienice
28 sob – Tuchorza
29 ndz– Zakrzewo Zbąszyńskie
30 pn– Zbąszyń
31 wt– Łomnica – Chrośnica

Kwiecień 2020

DEKANAT LWÓWECKI

1 śr – Jastrzębsko Stare
2 czw – Nowy Tomyśl – Matki Bożej Nieustającej Pomocy
3 pt - Nowy Tomyśl – Najświętszego Serca Pana Jezusa i Sątopy

4 – 14 IV – PNIEWY – SIOSTRY KLARYSKI
Wielkanoc 12 – 14 IV 2020 ROKU

15 śr – Lwówek
16 czw – Zębowo
17 pt – Wytomyśl
18 sob – Wąsowo
19 ndz - Bolewice
20 pn – Miedzichowo
21 wt – Boruja Kościelna

DEKANAT GRODZISKI

22 śr – Jabłonna
23 czw – Ruchocice
24 pt - Parzęczewo
25 sob – Kamieniec
26 ndz. – Ptaszkowo
27 pn – Woźniki
28 wt - Grodzisk – św. Jadwigi
29 śr – Grodzisk – Najświętszego Serca Jezusa
30 czw - Grodzisk – św. Faustyny

Maj 2020

1 pt - Kąkolewo
2 sob – Bukowiec

DEKANAT BUKOWSKI

3 ndz - Opalenica – św. Józefa
4 pn - Opalenica – św. Mateusza
5 wt - Kuślin
6 śr – Michorzewo
7 czw - Wojnowice
8 pt - Dakowy Mokre
9 sob – Sędziny
10 ndz - Buk
11 pn - Niepruszewo

DEKANAT PRZEŹMIEROWSKI

12 wt - Lusówko
13 śr - Ceradz Kościelny
14 czw - Lusowo
15 pt - Tarnowo Podgórne
16 sob – Przeźmierowo
17 ndz - Baranowo
18 pn – Kiekrz – parafia
19 wt - Kiekrz – Siostry Miłosierdzia
20 śr - Rokietnica
21 czw – Sobota

DEKANAT POZNAŃ-WINOGRADY

22 pt – Poznań - św. Moniki
23 sob – Poznań - św. Ojca Pio
24 ndz - Poznań – Matki Bożej Pocieszenia
25 pn – Poznań - św. Jana Vianney
26 wt – Poznań - św. Stanisława Kostki
27 śr – Poznań - św. Jana Bosko
28 czw – Poznań - św. Karola Boromeusza
29 pt - Poznań – Świętych Aniołów Stróżów
30 sob – Poznań - Wniebowstąpienia Pańskiego
31 ndz – Poznań - Matki Bożej Zwycięskiej

Czerwiec 2020

DEKANAT POZNAŃ-PIĄTKOWO

1 pn – Poznań – Matki Bożej Częstochowskiej
2 wt - Poznań – ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II
3 śr – Poznań - św. Jadwigi Królowej Wawelskiej
4 czw – Poznań – Narodzenia Pańskiego
5 pt – Poznań – św. Stanisława B i M
6 sob – Poznań- Opatrzności Bożej
7 ndz - Poznań - Miłosierdzia Bożego
8 pn– Poznań –Morasko
9 wt - 12 pt Morasko – Siostry Misjonarki (Boże Ciało)
12 pt – Poznań – Matki Odkupiciela
13 sob – Suchy Las
14 ndz - Jelonek – św. Joanny Beretta Molla

DEKANAT SZAMOTULSKI

15 pn – Kaźmierz
16 wt – Sokolniki Wielkie
17 śr – Cerekwica
18 czw – Pamiątkowo
19 pt – Żydowo
20 sob – Popówko
21 ndz – Szamotuły – Bazylika
22 pn – Szamotuły – św. Krzyża
23 wt – Szamotuły –Siostry Franciszkanki
24 śr (godziny popołudniowe) - Słopanowo
24 śr (godziny wieczorne) - Obrzycko
25 czw - Ostroróg

DEKANAT PNIEWSKI

26 pt - Otorowo
27 sob – Otorowo
28 ndz - Bytyń
29 pn – Wilczyna
30 wt - Duszniki

Lipiec 2020

1 śr - Brody Pozn.
2 czw – Pniewy – św. Wawrzyńca
3 pt – Pniewy – św. Jana Chrzciciela
4 sob – Pniewy – Siostry Urszulanki SJK
5 ndz – Psarskie
6 pn - Nojewo
7 wt – Lubosz – Mościejewo

DEKANAT MIĘDZYCHODZKI

8 śr – Kwilcz
9 czw – Kamionna
10 pt – Łowyń i Lewice
11 sob – Silna i Stoki
12 ndz – Międzychód – Niepokalanego Serca Maryi
13 pn - Międzychód – Męczeństwa św. Jana Chrzciciela

DEKANAT WRONIECKI

14 wt - Sieraków
15 śr – Lutom – Łężce
16 czw – Chrzypsko Wielkie
17 pt – Biezdrowo
18 sob – Chojno
19 ndz – Wronki – św. Katarzyny
20 pn – Wronki - św. Urszuli Ledóchowskiej
21 wt – Wronki – Ojcowie Franciszkanie

DEKANAT WIELEŃSKI

22 śr – Pęckowo
23 czw - Piłka
24 pt – Drawsko
25 sob – Wieleń
26 ndz – Wieleń-Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi
27 pn – Rosko – Biała
28 wt – Gulcz - Krucz

DEKANAT CZARNKOWSKI

29 śr – Lubasz
30 czw – Czarnków – św. Marii Magdaleny
31 pt – Czarnków – Chrystusa Najwyższego Kapłana

Sierpień 2020

1 sob – Kruszewo
2 ndz - Kruszewo
3 pn - Gębice – Huta
4 wt – Gębice – Siostry Felicjanki
5 śr – Ryczywół
6 czw – Połajewo
7 pt - Boruszyn
8 sob - Boruszyn

DEKANAT OBORNICKI

9 ndz – Ludomy
10 pn – Oborniki – Matki Bożej Wniebowziętej
11 wt – Oborniki – św. Józefa
12 śr - Kowanówko
13 czw – Oborniki – Miłosierdzia Bożego.
14 pt – Kiszewo
15 sob - Bąblin i Bąbliniec
16 ndz – Rożnowo i Łukowo
17 pn – Maniewo
18 wt – Objezierze
19 śr – Chludowo

DEKANAT CZERWONACKI

20 czw – Biedrusko
21 pt – Bolechowo
22 sob - Owińska
23 ndz - Czerwonak
24 pn – Kicin
25 wt – Wierzenica
26 śr - Koziegłowy – św. Brata Alberta
27 czw – Koziegłowy – Matki Boskiej Fatimskiej

DEKANAT POZNAŃ-NOWE MIASTO

28 pt – Poznań - Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej
29 sob – Poznań - Chrystusa Odkupiciela
30 ndz – Poznań - Matki Bożej Różańcowej
31 pn – Poznań - Ducha Świętego

Wrzesień 2020

1 wt – Poznań - Wniebowzięcia NMP
2 śr – Poznań - św. Rocha
3 czw – Poznań - św. Jana Jerozolimskiego

DEKANAT POZNAŃ – STARE MIASTO

4 pt – Poznań - św. Wojciecha
5 sob – Poznań - Karmelici
6 ndz – Poznań - Najświętszego Zbawiciela
7 pn – Poznań - Dominikanie
8 wt - Poznań - Maryi Królowej
9 śr – Poznań - Zmartwychwstania Pańskiego
10 czw – Poznań - Świętej Trójcy
11 pt – Poznań – Błogosławionej Poznańskiej Piątki
12 sob - Poznań – Ofiarowania Pańskiego
13 ndz – Poznań – Bożego Ciała
14 pn – Poznań – św. Franciszka Serafickiego
15 wt - Poznań – Przemienienia Pańskiego
16 śr – Poznań – Wszystkich Świętych
17 czw – Poznań – św. Marcina
18 pt – Poznań – Ojcowie Franciszkanie Konwentualni
19 sob – Poznań - Księża Salezjanie
20 ndz – Poznań – Księża Jezuici
21 pn – Poznań – Sanktuarium Krwi Chrystusa (godziny południowe)
21 pn - Poznań – Bazylika Kolegiacka (godziny wieczorne)
22 wt – 25 pt Arcybiskupie Seminarium Duchowne, Seminarium Towarzystwa Chrystusowego, Alumnat Księży Filipinów
25 pt – Poznań – kościół św. Małgorzaty (godziny południowe)
25 pt – Poznań - kościół Matki Bożej in Summo (godziny wieczorne)
26 sob - Poznań – BAZYLIKA ARCHIKATEDRALNA (godziny poranne)

SOBOTA, 26 WRZEŚNIA 2020, GODZ. 12
ZAKOŃCZENIE NAWIEDZENIA NA PLACU KATEDRALNYM