II Niedziela Wielkiego Postu - odwiedziny Małgorzaty Swędrowskiej- autorki książek dla dzieci.

ksiazki-10Wędrujemy dzisiaj na Górę Przemieniania, Górę Tabor, aby przeżyć prawdę o chwale Bożej. Jezus objawia swoją chwałę. Na Górze Przemienienia dokonuje się teofania, objawienie Boga w Trójcy Świętej Jedynego: widzimy Jezusa, słyszymy głos Ojca i widzimy obłok.

Przemienienie Jezusa przygotowuje nas do wydarzeń paschalnych: Męki, Śmierci i Zmartwychwstania. Mojżesz i Eliasz ukazali się w chwale „i mówili o Jego odejściu, którego miał dokonać w Jerozolimie”. Dzisiaj zatem też objawia się chwała krzyża Chrystusowego. Zawsze przeżywając tajemnice pasyjne Chrystusa zanurzamy się w chwale Bożej. Ja też jako człowiek mam być chwałą Boga.

Moje życie powinno świadczyć o chwale Bożej. Przemienienie Pańskie jest dla mnie znakiem i wezwaniem do tego, by także w moim życiu dokonywała się ciągła przemiana, bym każdego dnia dążył do świętości, by moje serce i życie zmieniało się, było bardziej Jezusowe i Boże. Mistyka góry Tabor wzywa nas do podjęcia przemiany naszego życia, do pogłębienia naszej wiary i wierności Prawu Bożemu. Jezus przemieniając się objawia swoje bóstwo. Wskazuje nam nasz kierunek, ku niebu.

Dziś na Mszy Świętej z udziałem dzieci gościliśmy Panią Małgorzatę Swędrowską przyjaciółkę dzieci i książek. Pedagożkę w okularach Korczaka. Pisze ona książki edukacyjne, związane z naturalną nauką czytania w zabawie i odkrywaniu tajemnic języka polskiego. Publikuje dla nauczycieli i bibliotekarzy. Spotyka się z rodzicami, by rozmawiać o tym, jak rozkochać dzieci w czytaniu i w książkach. Opracowała koncepcję czytania wrażeniowego. Pani Małgorzata opowiadała dzieciom o czytaniu oraz o uśmiechaniu się do książek, a szczególnie o zaglądaniu do Biblii. Myślę, że zachęciła nas do otwarcia książki...zostawiła do naszej szkolnej biblioteki kilka egzemplarzy wartościowych książek, po które zapraszamy już jutro:)