Uroczyste wprowadzenie do naszego kościoła relikwii Świętej Siostry Faustyny.

13.04-78Kustoszem grobu i relikwii św. Siostry Faustyny Kowalskiej w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach jest Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Relikwie przekazuje wyłącznie do kultu publicznego w ośrodkach duszpasterskich, aby owocniej było w nich głoszone orędzie Miłosierdzia, które Pan Jezus przekazał przez św. Siostrę Faustynę. W orędziu Miłosierdzia Pan Jezus wzywa do poznawania tajemnicy miłosierdzia Bożego i głoszenia jej światu poprzez świadectwo życia w duchu ufności wobec Boga (pełnienia Jego woli) i miłosierdzia względem bliźnich, przez czyn słowo i modlitwę, zwłaszcza przez systematyczne praktykowanie nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego w formach przekazanych przez św. Siostrę Faustynę.

Relikwie I stopnia – ex ossibus – z kości św. Siostry Faustyny, Zgromadzenie przekazuje do parafii, kościołów albo kaplic erygowanych pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego, Jezusa Miłosiernego i św. Siostry Faustyny, w których w sposób szczególny głoszona jest prawda o miłości miłosiernej Boga do człowieka. Wyjątek stanowią te parafie, które mimo innego wezwania – dynamicznie rozwijają nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i szerzą kult św. Siostry Faustyny.

Relikwie św. Siostry Faustyny – Sanktuarium Bożego Miłosierdzia Kraków-Łagiewniki (faustyna.pl)

Powyższy tekst pochodzi ze strony faustyna.pl gdzie można przeczytać szczegółowe informacje na temat kultu Świętej Siostry Faustyny. Biorąc pod uwagę powyższy tekst, powinniśmy zdawać sobie sprawę jak wielkiego zaszczytu dostąpiła nasza parafia. W dniu 13 kwietnia 2023 roku uroczyście wprowadzone zostały do naszej parafii relikwie I stopnia. Mamy od tego dnia wielką orędowniczkę Bożego Miłosierdzia bardzo blisko. Wraz ze Świętym Janem Pawłem II wypraszają nam potrzebne łaski, wstawiają się za nami i przypominają o Miłosierdziu Bożym. Wznośmy modlitwy za ich pośrednictwem i pamiętajmy o obietnicach, jakie Pan Jezus Miłosierny przekazał przez usta siostry Faustyny:

W pewnej chwili, gdy przechodziłam korytarzem do kuchni, usłyszałam w duszy te słowa: odmawiaj nieustannie tę koronkę, której cię nauczyłem. Ktokolwiek będzie ją odmawiał, dostąpi wielkiego miłosierdzia w godzinę śmierci. Kapłani będą podawać grzesznikom, jako ostatnią deskę ratunku; chociażby był grzesznik najzatwardzialszy, jeżeli raz tylko zmówi tę koronkę, dostąpi łask z nieskończonego miłosierdzia Mojego. Pragnę, aby poznał świat cały miłosierdzie Moje; niepojętych łask pragnę udzielać duszom, które ufają Mojemu miłosierdziu."

[Dz., 687]

W imieniu księdza proboszcza serdecznie dziękuję wszystkim, którzy byli w tym dniu na uroczystości, pomagali w organizacji i uczestniczyli aktywnie w procesji. Szczególnie dziękuję Ojcu Robertowi, Rycerzom Jana Pawła II, Scholi Miriam, Capelli Canta Brass, ministrantom, lektorom i wszystkim osobom niosącym sztandary i feretrony. Bóg wam zapłać.