VII Niedziela zwykła - miłość nieprzyjaciół. Niespodzianka dla dzieci:)

7 zwykla-37Nie zamierzamy się odwracać wtedy, kiedy nie czujemy się do końca bezpiecznie. Kiedy nie spodziewamy się po kimś niczego dobrego, wietrzymy podstęp, widzimy w kimś zagrożenie. Odwracamy wzrok – przeciwnie – wtedy, kiedy to my czujemy się silniejsi, kiedy drugi człowiek jest nieważny, do niczego nam niepotrzebny...

Kiedy więc Jezus mówi właśnie nam: „nie odwracaj się”, nie oznacza to jedynie wezwania do świadczenia dobra. Jest to także przestroga: bo to my tak naprawdę potrzebujemy tego miłosierdzia, które mamy okazję świadczyć, to nam ono otwiera serce, naprawia nas, kruszy tę twardą skorupę, która przygniata nas co dzień, zniewala, odcina od Źródła Życia. Mówi to nam coś ważnego o nas samych. Doskonale wiemy co.

Podczas Mszy Świętej z udziałem dzieci, poza nauką o miłości nieprzyjaciół, na dzieci czekała wielka niespodzianka. Był to duuuużych rozmiarów Miś Panda, który miał wzbudzić radość w tą ostatnią niedzielę przed Wielkim Postem. Radość była faktycznie ogromna, zarówno na twarzach dzieci, jak i dorosłych. Miś brał udział w losowaniu Ziarna, a później ochoczo pozował do zdjęć. Bardzo dziękujemy za tą niespodziankę, którą sprawił tym najmłodszym ksiądz proboszcz Wojciech Morasz.