VI Niedziela zwykła - poświęcenie świec.

6 zwykla-31Położył przed tobą ogień i wodę, po co zechcesz, wyciągniesz rękę. Przed ludźmi życie i śmierć, co ci się spodoba, to będzie ci dane. Syr 15

W sercu każdego człowieka Bóg wyrył prawo naturalne. Dzięki niemu wiemy, co jest dobre, a co złe. Dał nam również swoje Prawo zawarte w Dekalogu, by dokładnie nazwać zło i dobro. Od dziecka znamy Przykazania Boże. Tak bardzo się do nich przyzwyczailiśmy, że coraz rzadziej sięgamy do nich w rachunku sumienia, coraz mniej bulwersuje nas zło, które dzieje się wokół.

Bóg zostawia nam wybór. Od nas zależy, którą drogę wybierzemy. Czy będzie to droga przyzwolenia na zło, czy też odważny sprzeciw? Życie według Bożego Prawa wymaga konsekwencji w każdym wymiarze naszego życia. Zarówno w domu, jak i w miejscu pracy, a także tam, gdzie jesteśmy anonimowi dla innych. Życie z Bogiem nie może opierać się na kompromisie między tym, co Boże, a tym, co światowe. Jezus dziś wskazuje, by stanąć po właściwej stronie. A to może okazać się bardzo trudne, jednak nie niemożliwe. Z Bogiem wszystko jest możliwe. Trzeba tylko pozwolić Mu się prowadzić.

W dniu dzisiejszym dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej miały poświęcone świece. Jest to kolejny element przygotowujący je do wielkiej uroczystości przyjęcia Chrystusa Eucharystycznego w maju tego roku.