Feryjny wyjazd ministrantów i scholi do Rogalinka i Borówca.

8.02.23-29W czwartek 9 lutego duża grupa ministrantów, scholi, Rycerzy Jana Pawła II oraz innych osób współpracujących z naszą parafią wybrała się na feryjny wyjazd do Rogalinka i Borówca.

W Rogalinku, gdzie  jak powiedział ksiądz proboszcz: "Wszystko się zaczęło, droga z Panem Bogiem się zaczęła. Od chrztu, I Komunii Świętej, służby ministranckiej, aż do powołania do kapłaństwa", rozpoczęliśmy nasze wspólne wędrowanie. W kościele  pw. św. Michała Archanioła i Matki Bożej Wspomożenia Wiernych odprawiliśmy Mszę Świętą, później, na zaproszenie księdza proboszcza Eugeniusza Kiszki, przeszliśmy do salki parafialnej, gdzie czekała na nas ciepła herbatka i słodkie co nieco. Aby nacieszyć oczy pięknym krajobrazem przeszliśmy na wały aby obejrzeć Dolinę Warty. Przy okazji mogliśmy również zobaczyć dom rodzinny księdza proboszcza Wojciecha Morasza.

Po wyjeździe z Rogalinka udaliśmy się do Rogalina. Zobaczyliśmy pałac oraz słynne rogalińskie dęby. Później pojechaliśmy do  Borówca, gdzie czekała na nas nie lada atrakcja. Zobaczyliśmy makietę, po której w ciągłym ruchu porusza się 12 składów kolejowych, które mijają się i pozostają w biegu według ciągle zmieniającego się rozkładu jazdy. Oprócz pociągów po makiecie poruszają się samochody i samoloty.

Jak przystało na wycieczkę, której uczestnikami jest głównie młodzież i dzieci, w drodze powrotnej wjechaliśmy do McDonald's i tak zakończyliśmy wspólną integrację. Bardzo dziękujemy księdzu proboszczowi i organizatorom za super atrakcje na zakończenie tegorocznych ferii zimowych.