Niedziela Radości, bo Pan już jest blisko. III Niedziela Adwentu 2022.

11.12-9Deklaracje Jezusa, że jest oczekiwanym Mesjaszem nie były potrzebne. To, co działał wskazywało, że oto nadeszły czasy mesjańskie. Dziś, kiedy czytamy na powtórne przyjście Pana... Oczywiście przyjdzie, kiedy przyjdzie. Ale czyż wiele znaków zapowiadających koniec już nam nie towarzyszy?

No i ten ciągły głód duchowej strawy, dla którego ludzie chodzili za Janem... Dziś też bywają głodni, którzy chętnie pójdą zobaczyć współczesnych Janów. Ważne by na pustyniach dzisiejszego świata ciągle tacy Janowie byli.

Dziś w naszej parafii też było wiele radości, a to za sprawą dzieci, które bardzo licznie zjawiły się na Mszy świętej o godzinie 11.00. Wszyscy, którzy przygotowują się do I Komunii Świętej mieli poświęcone medaliki. Zewnętrzne znaki naszej wiary. Niech noszą je z dumą i odważnie przyznają się, że Jezus i Maryja są dla nich ważni i chcą aby właśnie Oni mieli ich w swojej opiece przez całe życie. Poza tym wielu z nas okazało wsparcie małym wojownikom Nikolasowi i Zuzannie, na których rehabilitację przeprowadzono kiermasz ciast. Parafianie chetnie kupowali słodkości, aby okazać swoje zaangażowanie w powrót do zdrowia dzieci z naszej parafii. Bóg zapłać w imieniu rodziców Zuzi i Nikolasa.