Szukając szczęścia - Uroczystość Wszystkich Świętych.

w.ś.21-12Cieszcie się i radujcie, albowiem wielka jest wasza nagroda w niebie Mt 5

Szukamy namiastek szczęścia, utożsamiamy je z powodzeniem, zaspokojeniem własnego egoizmu, dobrobytem, czy sukcesami. Owszem przynoszą one zadowolenie, jednak ulotne i chwilowe, a Jezus proponuje nam radość wieczną. I daje w swoich błogosławieństwach dokładne wskazówki, gdzie można ją odnaleźć. Wskazówki, które jedynie z pozoru nie wydają się być źródłem szczęścia.

Każdy człowiek pragnie doświadczać szczęścia. Bóg także chce go dla nas. Obiecuje nam je w życiu wiecznym i wskazuje drogę do niego. Tą drogą jest świętość, która daje nam gwarancje szczęścia, choć niekoniecznie zgodnego z naszymi wyobrażeniami i pragnieniami. Jeśli będziemy szukać go w Bogu, wtedy żadne przeciwności, trudności wynikające z wiary nie zaburzą go.

W naszej parafii o godz. 13.00 odprawiona została uroczysta Msza Święta na cmentarzu parafialnym. Modliliśmy się za naszych bliskich zmarłych stojąc przy ich grobach. Pamiętajmy jednak, że dziś wspominamy Świętych, którzy już są naszymi orędownikami w niebie.

Ksiądz proboszcz zaprasza wszystkich jutro na godz. 10.00  i 18.00 na Mszę świętą za wszystkich wiernych zmarłych,
a w niedzielę 7 listopada na godz. 15.00 na różaniec w ich intencji , który odmówiony będzie na cmentarzu. Po Mszy o godz. 18.00 odbędzie się również procesja na stary cmentarz, gdzie złożymy znicze na grobach księży i powstańców.