Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

trojca prz-15Jedną z najtrudniejszych prawd wiary jest prawda o Trójcy Przenajświętszej. Aby ją pojąć, nie wystarczy samo przyswojenie wiedzy biblijnej, zaś wypływające z niej nauczanie Kościoła, może do nas czasami nie dotrzeć. Tu trzeba czegoś więcej: pokory wiary, która w sposób pozazmysłowy pozwala dotykać realiów życia Boga jako jedności Trzech Osób. Bóg jest tutaj, blisko człowieka, a nie gdzieś daleko. Z miłości powołał człowieka do życia, z miłości posłał na świat Swojego Syna, by przez ofiarę Jego krzyża dokonać odkupienia człowieka, wreszcie z miłości posłał Ducha Świętego, by Ten prowadził w nas dzieło uświęcenia. Chrystus, objawiając tajemnicę Trójcy Świętej, odkrywa jednocześnie tajemnicę człowieka. Boże, w Trójcy Świętej Jedyny, daj nam Prawdę i Miłość, oświeć nasze umysły, abyśmy mogli trwać i poznawać to, co dajesz nam jako Twoim dzieciom. Święty, Święty, Święty. W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

Podczas dzisiejszej Mszy Świętej wspominając Trójcę Przenajświętsza, wraz z kapłanami z dekanatu rydzyńskiego oraz spoza dekanatu dziękowaliśmy jeszcze raz Panu Bogu za 25 lat kapłaństwa księdza Proboszcza Wojciecha Morasza. Były miłe słowa, kolejne życzenia oraz podziękowania. Księdzu Proboszczowi jeszcze raz życzymy Błogosławieństwa Bożego na kolejne lata służby duszpasterskiej.