Odrestaurowana figura Serca Pana Jezusa.

serce jez-10Przed wieloma laty została zdemontowana figura Serca Pana Jezusa, która stała na cokole przy wyjeździe z Goniembic w stronę Osiecznej. Zgodnie z przepisami została zakopana w ziemi na "starym cmentarzu". W jej miejsce postawiono inną figurę Pana Jezusa, która wcześniej stała w kościele. I taki stan trwał do wiosny tego roku. Po odnowieniu figury Matki Bożej, która stała na probostwie, ksiądz proboszcz zdecydował, ze do kościoła na cokoły przy ołtarzu głównym powinien wraz z Maryją wrócić również Pan Jezus. I tak figura, która stała przy drodze w  stronę Osiecznej również trafiła do renowacji. Pięknie odnowiona Maryja i Pan Jezus zostali zamontowani na cokołach przy ołtarzu i cieszą od jakiegoś czasu nasze oczy. Przyszedł jednak czas, żeby wstawić nową figurę na cokół przy drodze....i wtedy p. Szczepan z Koronowa przypomniał sobie o zakopanej figurze. Wskazał miejsce jej zakopania i odnaleziono ją. Była bardzo zniszczona, ale ręce konserwatora zdziałały cuda. Dziś w pełnej krasie wróciła na swoje miejsce. Nawet nie wiadomo ile lat w tym miejscu przed zdemontowaniem stała. Data na tabliczce wskazuje rok 1948. Od dziś znów figura  Serca Pana Jezusa stoi na wyjeździe w stronę Osiecznej i jak przed laty przypomina nam o modlitwie. "Serce Jezusa, módl się za nami".