• slide1
  • slide2
  • slide3
  • Kaplica pw. Podwyższenia Krzyża w Klonówcu

Boże Narodzenie 2018

Katarzyna Stachowiak.

b.n.18-53Boże Narodzenie to święto, w którym istotą jest wejście w misterium Wcielenia Boga. Przed Wcieleniem, ludzie mieli kłopot z wyobrażeniem sobie Boga. Nie bardzo wiedzieli, jak zrealizować to Boże wskazanie: „Świętymi bądźcie, bo Ja jestem Święty”. Biedzili się i wymyślali setki nakazów, które miały człowieka prowadzić do świętości.

I oto, gdy nadeszła „pełnia czasu” — Bóg zesłał swego Syna, który narodził się z kobiety i był w pełni człowiekiem. To Boże Wcielenie — to wielka łaska dla nas, bowiem już wiemy jak iść do świętości.

„Bądźcie posłuszni, nie kierujcie się dawnymi pożądliwościami, którym ulegaliście, gdy żyliście [jeszcze] w nieświadomości, lecz w całym postępowaniu stańcie się świętymi, tak jak świętym jest Ten, który was powołał”   (1P 1, 14-16).

Boże Narodzenie w naszej parafii poprzedzone było przygotowaniami w postaci rorat oraz spowiedzi przedświątecznej. Poza tym wspólnota z Klonówca przygotowała wystrój naszego kościoła parafialnego oraz kaplicy. Pasterka odbyła się tradycyjnie o 22.00 w kaplicy w Klonówcu oraz o 24.00 w kościele parafialnym w Goniembicach. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia Mszę Świętą uświetnił swym śpiewem chór Rapsodia z Lipna. Dziękujemy wszystkim za czas spędzony razem we wspólnocie parafialnej oraz życzymy błogosławieństwa Bożej Dzieciny w całym 2019 roku.

 

Losowe zdjęcia z galerii

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Św. Mikołaja
Ks. Prob. Konrad Olejnik

Goniembice 33
64-111 Lipno

(65) 534-01-02

Administracja

Administrację witryną zapewnia:

Szymon Michalewicz