Rekolekcje wielkopostne 2016

r.16-2Od 6 do 9 marca w naszej parafii odbywały się rekolekcje wielkopostne. Prowadził je, pełen pozytywnej energii płynącej wprost od Pana Boga, ojciec Jesse z klasztoru o.o Franciszkanów z Osiecznej. Każdego dnia odbywały się dwie nauki rekolekcyjne dla dorosłych oraz dwie nauki rekolekcyjne dla uczniów Szkoły Podstawowej z Goniembic. Dzieci odbywały rekolekcje z podziałem na grupy klas młodszych i starszych. Zajęcia odbywały się również w szkole, gdzie podczas prac w grupach poznawały symbole chrztu świętego /światło i krzyż/ ,wykonały łańcuch uczynków miłosierdzia oraz obejrzały filmy religijne "Chrzest" oraz "Trzy drzewa i "Gdybym miał zielony nos".

Poza tym, jak każdego roku, w drugim dniu rekolekcji przeszliśmy Drogą Krzyżową przez Goniembice i mimo niekorzystnej aury modliliśmy się gorliwie, wspominając, że droga którą szedł Pan Jezus na górę Golgota też nie należała do przyjemnych. W tym miejscu w imieniu swoim i księdza proboszcza dziękuję ojcu Jesse za piękne refleksje przy każdej ze stacji, a uczestnikom za wytrwałość. Szczególnie dziękujemy strażakom z OSP Goniembice za zabezpieczenie trasy oraz asystę młodzieży z pochodniami, a mieszkańcom Goniembic za udekorowanie trasy. Myślę, że tegoroczne nauki rekolekcyjne zapadną nam na długo w pamięci i będziemy nimi żyli na co dzień.