Dokumenty do sakramentów

CHRZEST ŚWIĘTY

Zgłoszenie chrztu w Biurze Parafialnym.

Dokumenty potrzebne przy zgłaszaniu: akt urodzenia dziecka, świadectwo ślubu kościelnego (może też być zaświadczenie konkordatowe), zaświadczenie z parafii chrzestnych, że są wierzącymi i praktykującymi katolikami, dane rodziców i chrzestnych: imię i nazwisko, wiek, zawód, adres, pisemna zgoda proboszcza z innej parafii na chrzest w naszej parafii.

 

SAKRAMENT CHORYCH

Udziela się tego sakramentu osobom poważnie chorym lub w podeszłym wieku, przed trudną operacją, chorym którzy stracili przytomność lub używanie rozumu, jeżeli istnieje prawdopodobieństwo, że jako wierzący prosiliby o to, gdyby byli przytomni.

Terminy:

  • Comiesięczna wizyta kapłana z sakramentami świętymi u chorych - zgłoszenia w Biurze Parafialnym lub telefonicznie; w nagłych wypadkach kapłan udziela posługi o każdej porze i nocy.
  • Dzień Chorych w parafii z udzieleniem sakramentu 2 lipca.

 

SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA

Należy zgłosić się na trzy miesiące przed planowanym teminem ślubu.

Dokumenty: aktualne świadectwo chrztu (nie starsze niż trzy miesiące), ostatnie świadectwo katechezy szkolnej, zaświadczenia z katechezy przedmałżeńskiej, dowody osobiste, zaświadczenia z Poradni Rodzinnej, wdowa lub wdowiec- akt zgonu współmałżonka.

 

POGRZEB

Termin ustala się u ks. Proboszcza.

Dokumenty potrzebne przy zgłaszaniu pogrzebu: akt zgonu z Urzędu Stanu Cywilnego, zaświadczenia o przyjętych sakramentach.

Losowe zdjęcia z galerii

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Św. Mikołaja
Ks. Prob. Wojciech Morasz

Goniembice 33
64-111 Lipno

tel.: (65) 534-01-02
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

nr konta bankowego:
Poznański Bank Spółdzielczy
10 9043 1083 2029 0034 9558 0001

Administracja

Administrację witryną zapewnia:

Szymon Michalewicz