• slide1
  • slide2
  • slide3
  • Kaplica pw. Podwyższenia Krzyża w Klonówcu

Oktawa Bożego Ciała 2013

Katarzyna Stachowiak.

oktawa-10Przez cały tydzień od Uroczystości Bożego Ciała, aż do Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa, trwała w kościele Oktawa Bożego Ciała. Każdego dnia mieszkańcy innej wioski modlili się w swoich  intencjach.

I tak w piątek Gronowko, w sobotę Wolkowo i Ratowice, w poniedziałek Goniembice, we wtorek Żakowo, w Środę Wyciążkowo w czwartek Klonówiec a w piątek Koronowo. Codziennie odbywały się procesje wokół kościoła, a sztandary i obrazy nieśli mieszkańcy wiosek, w intencji których odprawiana była Msza Święta. Podczas oktawy, w sobotę odbył się chrzest święty ,a w czwartek zostały poświęcone kwiaty i zioła. W piątek, na zakończenie oktawy odbyła się procesja do figury Pana Jezusa, gdzie odmówiliśmy Litanię do Serca Pana Jezusa.

Po zakończeniu pracowitego tygodnia, ksiądz proboszcz zaprosił dziewczynki sypiące kwiatki oraz ministrantów do ogrodu, gdzie czekał przygotowany słodki poczęstunek.

W imieniu księdza proboszcza dziękuję wszystkim za zaangażowanie oraz wytrwałość. Bóg zapłać.

Losowe zdjęcia z galerii

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Św. Mikołaja
Ks. Prob. Wojciech Morasz

Goniembice 33
64-111 Lipno

tel.: (65) 534-01-02
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

nr konta bankowego:
Poznański Bank Spółdzielczy
10 9043 1083 2029 0034 9558 0001

Administracja

Administrację witryną zapewnia:

Szymon Michalewicz