• slide1
  • slide2
  • slide3
  • Kaplica pw. Podwyższenia Krzyża w Klonówcu

Uroczystość Bożego Ciała 2024

Katarzyna Stachowiak.

bozecialo24-37Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba.
Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki (J 6,51ab).
«Bierzcie, to jest Ciało moje» i «to jest moja Krew Przymierza, która za wielu będzie wylana”. Tak więc „skosztujcie i zobaczcie jak dobry jest Pan”. Wszyscy potrzebujemy zobaczyć i dotknąć Pana, aby Go rozpoznać. Tej ludzkiej potrzebie odpowiadają sakramenty, a w szczególności celebracja eucharystyczna.

W czasie Eucharystii dziękujmy Jezusowi za to, że ofiarował za nas samego siebie. Składajmy dziękczynienie za Jego Ciało i Krew, którymi nas posila, za tajemnicę Eucharystii, w której chce przemieniać nas w siebie. To przypomina nam, jaki skarb otrzymaliśmy i że Jezus faktycznie jest z nami przez wszystkie dni aż do skończenia świata.

Komunia i posłannictwo. Otrzymaliśmy skarb Eucharystii, aby go spożywać i adorować, by czynić nasze życie eucharystycznym.

„Kto spożywa ten Boski Chleb i świętą pije Krew.
Ten przebywa we Mnie Je w nim, ten uczniem Moim jest”.

 

Dziś w naszej parafii uczciliśmy Eucharystycznego Chrystusa idąc w procesji do czterech ołtarzy. W tym roku trasa wiodła w kierunku sali wiejskiej. Przepiękne ołtarze, a przy nich kwiatowe dywany, przygotowali mieszkańcy Klonówca, Wyciążkowa, Gronówka i Żakowa. Dziękujemy im serdecznie za trud jaki włożyli, aby tak pięknie wyglądały. Poza tym w procesji bardzo licznie udział wzięły sztandary, feretrony, Rycerze Jana Pawła II, ministranci, dzieci pierwszokomunijne oraz dziewczynki sypiące kwiatki. Również dla nich ogromne podziękowania. Jednocześnie zapraszamy, aby w oktawie Bożego Ciała włączyć się w modlitwę w intencji poszczególnych wiosek o pomyślność i dobre urodzaje. 

 

Losowe zdjęcia z galerii

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Św. Mikołaja
Ks. Prob. Wojciech Morasz

Goniembice 33
64-111 Lipno

tel.: (65) 534-01-02
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

nr konta bankowego:
Poznański Bank Spółdzielczy
10 9043 1083 2029 0034 9558 0001

Administracja

Administrację witryną zapewnia:

Szymon Michalewicz