• slide1
  • slide2
  • slide3
  • Kaplica pw. Podwyższenia Krzyża w Klonówcu

Wigilia Paschalna 2024 -Chrystus Zmartwychwstał- Prawdziwie Zmartwychwstał!

Katarzyna Stachowiak.

30.03.24-43Dla chrześcijan Liturgia Wigilii Paschalnej jest najważniejszą Eucharystią w ciągu całego roku. Msza święta sprawowana w Wielką Sobotę po zmierzchu należy już do liturgii Niedzieli Zmartwychwstania. Jest ona centralnym momentem Triduum Paschalnego i kulminacją całego roku liturgicznego.

 Wszystkie obrzędy Wigilii Paschalnej odbywają się wieczorem, gdy już zapadnie zmrok. Kto uczestniczy w tej Mszy świętej celebruje już Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, które dokonało się w nocy z soboty na niedzielę. Zgodnie z tradycją Kościoła wieczorna Eucharystia należy już do liturgii Niedzieli Zmartwychwstania.

 

W naszej parafii Msza Święta Wigilii Paschalnej rozpoczęła się o godz. 20.00 . W bardzo bogatej i rozbudowanej liturgii uczestniczyło wielu naszych parafian i gości. W imieniu księdza proboszcza składam serdeczne podziękowania lektorom, scholi Miriam, organiście, ministrantom Rycerzom Jana Pawła II, strażakom OSP oraz wszystkim, którzy nieśli sztandary i feretrony. Wasza obecność sprawiła, że ten najważniejszy dla chrześcijan wieczór przebiegł w podniosłej atmosferze. 


Losowe zdjęcia z galerii

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Św. Mikołaja
Ks. Prob. Wojciech Morasz

Goniembice 33
64-111 Lipno

tel.: (65) 534-01-02
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

nr konta bankowego:
Poznański Bank Spółdzielczy
10 9043 1083 2029 0034 9558 0001

Administracja

Administrację witryną zapewnia:

Szymon Michalewicz