Pan Jezus nam się objawia - 6.01.2023

6.01 orszak-61Lud, który siedział w ciemności, ujrzał światło wielkie, mieszkańcom cienistej krainy śmierci światło wzeszło Mt 4

Nie zawsze wierzymy w to, że Jezus może zmienić coś w naszym życiu. Nie zauważamy, że wnosi nowe spojrzenie, że przy Nim widzi się lepiej. I mimo cierpienia, niepowodzeń, trudów życie może nabrać piękniejszych barw. Kiedy Jezus swoją obecnością rozświetla nasz świat, przestaje być on mroczny i szary. W świetle widzi się lepiej, także to, co zakryte przed innymi, wstydliwe, niewygodne. Dostrzeżenie tego powinno prowadzić do przemiany, choć nie jest to łatwe. Czasem wolimy użalać się nad sobą i tkwić w ciemności, by nie dotykać brudnych i bolesnych spraw, by niczego nie zmieniać.

To Jezus jest Światłem, które rozświetla nasze słabości i grzechy. Pomaga w ten sposób zejść z drogi egoizmu i pychy i skierować się ku nowemu, piękniejszemu życiu. To od nas zależy, czy zechcemy stanąć w tym Świetle, by uznać prawdę, którą ukazuje, by chcieć się nawrócić.

Dziś, w Uroczystość Objawienia Pańskiego chcieliśmy nie tylko być przy Jezusie podczas Mszy Świętej, ale także świadczyć o Nim podczas III Orszaku Królewskiego. Zgromadziliśmy się licznie na ulicach naszej miejscowości i w barwnym orszaku udaliśmy się w drogę. Napotkaliśmy Mędrców ze Wschodu, którzy szli z wielbłądem, Heroda, Diabła i Śmierć. W ostateczności oczywiście doszliśmy do naszego parafialnego Betlejem, gdzie czekała Święta Rodzina. Było radośnie, wesoło z kolędą i pastorałką na ustach. Przygrywała i przyśpiewywała nam orkiestra Capella Canta Brass ze Śremu oraz nasza parafialna schola Miriam z Panem Jackiem na czele. W tym miejscu dziękujemy wszystkim za zaangażowanie. Bez Was tego typu przedsięwzięcia nie byłyby możliwe. Bóg zapłać.