• slide1
  • slide2
  • slide3
  • Kaplica pw. Podwyższenia Krzyża w Klonówcu

Parafiada 2022 za nami.

Katarzyna Stachowiak.

3.07-253 lipca na boisku wiejskim w Goniembicach odbyła się Parafiada. Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią wróciliśmy do takiej formy integracji naszej wspólnoty parafialnej. Od godziny 14.00 odbywały się Zawody Strażackie Oldbojów Gminy Lipno, a od 16.00 rozpoczął się parafialny festyn. Było mnóstwo atrakcji, występy przedszkolaków z Goniembic, wokalistów GOK Lipno, mażoretek Nutki z Lipna, sportowca, Pana Bartosza Zajączkowskiego, miłośnika survivalu Łukasza oraz zespołu Capella Canta Brass ze Śremu. Poza tym wspieraliśmy Zuzię Sulecką chorą na SMA, organizując dla niej turniej w lotki oraz stoisko kiermaszu ubrań i książek prowadzone przez Gminną Bibliotekę w Lipnie. Uczestnicy Parafiady brali również udział w losowaniu nagród, które w całości zostały przekazane przez darczyńców. Darczyńcami byli m.in MPWiK Leszno, Wójt Gminy Lipno, Radni Gminy Lipno, którzy sprawują swój mandat na terenie wiosek należących do parafii Goniembice, sołtysi, Klub Złota Jesień z Wyciążkowa, firmy Better Land, Merida, Netia, Ogrodnictwo Matyaszczyk, Avon, KF Auto, siłownia  Jocker z Leszna, pizzernia Jalapeno, Państwo Spizgard  oraz wielu anonimowych darczyńców, O naszych najmłodszych zadbała firma Anima Kids z Włoszakowic, zapewniając gry, zabawy, warkoczyki i malowanie twarzy. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Szczególnie jednak dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego przedsięwzięcia, począwszy od Panów ustawiających ławki, namioty i parasole, poprzez osoby wydające gastronomię, pomagające podczas trwania festynu, jak i tych, którzy zostali, aby posprzątać. Bez Was nie byłaby możliwa organizacja tak wspaniałej zabawy. Bóg wam  zapłać.

                                                                     ks. Wojciech Morasz wraz z parafianami.

 

Losowe zdjęcia z galerii

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Św. Mikołaja
Ks. Prob. Wojciech Morasz

Goniembice 33
64-111 Lipno

tel.: (65) 534-01-02
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

nr konta bankowego:
Poznański Bank Spółdzielczy
10 9043 1083 2029 0034 9558 0001

Administracja

Administrację witryną zapewnia:

Szymon Michalewicz