Rycerze Zakonu Jana Pawła II w naszej parafii.

RYC-17Podczas wspomnienia wprowadzenia relikwii św. Jana Pawła II , kolejnego 13 dnia miesiąca, uroczyście oddaliśmy hołd naszemu wielkiemu rodakowi. Na zaproszenie księdza proboszcza, do naszej parafii przyjechali przedstawiciele Zakonu Rycerzy Świętego Jana Pawła II z Poznania.

Zasadniczym celem Zakonu Rycerzy Jana Pawła II jest formacja katolików-mężczyzn świeckich poprzez stawianie sobie wzór osoby patrona - Świętego Jana Pawła II (Karola Wojtyły), który swoim świadectwem pokazywał jak harmonijnie można łączyć męskość i świętość zarówno dziś jak i w wymiarze uniwersalnym. Swoje powołanie Rycerze Jana Pawła II chcą realizować poprzez zaangażowanie w takie rodzaje aktywności jak:

1. dążenie do świętości swoich członków
  2. obrona wartości chrześcijańskich, w tym rodziny,
    życia (od poczęcia do naturalnej śmierci)
  3. dbanie o rozwój patriotyzmu i miłości ojczyzny
  4. promocja nauczania Jana Pawła II
  5. promowanie katolickiej duchowości świeckich
  1. wzajemna pomoc bratnia
  2. wspieranie duchowieństwa (w każdej dziedzinie życia)
  3. promocja duchowości mężczyzny
  4. wspieranie chrześcijan

Rycerze Zakonu Rycerzy Jana Pawła II angażują się w dzieło nowej ewangelizacji czerpiąc z przykładu Jana Pawła II i dążąc do upowszechniania treści i form Jego nauczania.  Po Mszy Świętej Panowie rozdawali ulotki dotyczące Zakonu i zachęcali mężczyzn do stworzenia w naszej parafii Chorągwi Zakonu.

Na zakończenie każdej Mszy Świętej odbyło się Nabożeństwo ku czci naszego wielkiego świętego z odczytaniem intencji składanych do skrzyneczki  i błogosławieństwo relikwiami.