III Niedziela Adwentu - Z radością.

3 adwentu-27Radujcie się zawsze w Panu; jeszcze raz powtarzam: radujcie się! Flp 4

Człowiek radosny niekoniecznie musi mieć uśmiechniętą twarz, bo uśmiech nie zawsze jest wyrazem radości. Może być uśmiechem przez łzy, próbą zatuszowania wewnętrznego smutku. Może być uśmiechem szyderczym, wynikającym z satysfakcji, czy triumfu nad kimś. Radosny to ten, co potrafi cieszyć się nie tylko swoim sukcesem i szczęściem, to ten, który widzi w innych przede wszystkim dobro. Słabość dostrzega głównie w sobie i próbuje ją wraz z Jezusem pokonać. Rozsiewa wokół miłość i przebaczenie.

Dobra Nowina i ta głoszona przez Jana, czy później przez samego Jezusa powinna wzbudzać radość, wlewać nadzieję. Motywować do przekazywania jej dalej swoim codziennym życiem. Żyć w bliskości z Bogiem, dążyć do pełnego zjednoczenia z Nim.

W dniu dzisiejszym w naszym kościele było wiele radości, Na początku Mszy Świętej z udziałem dzieci wspomnieliśmy miejsca, które poznajemy podczas tegorocznych rorat, a później odwiedził nas Jan Chrzciciel. Dzieci bardzo trafnie odpowiadały na temat tekstu Ewangelii jak również odpowiadały na inne zawiłe pytania. Ostatecznie najwięcej radości i wzruszenia przysporzył nam sam Pan Jacek, któremu ksiądz proboszcz wręczył w podziękowaniu Anioła. Miło usłyszeć jak ktoś mówi "brakowało mi Was". Jest to  znak, że dobrze czujemy się w swoim towarzystwie i jesteśmy dla siebie prawdziwymi braćmi i siostrami. Oczekując na Święta Bożego Narodzenia pamiętajmy o wszystkich, którzy tęsknią i czekają, szczególnie w tym trudnym, pandemicznym czasie. Módlmy się za siebie wzajemnie o radość, zdrowie, spokój wewnętrzny oraz jak najlepiej przeżytą adwentową spowiedź świętą. Podczas dzisiejszej Mszy Świętej również dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej miały swój wyjątkowy dzień. Zostały im poświęcone medaliki, które są jednym z widocznych symboli naszej wiary. Ksiądz proboszcz odczytał również podziękowanie, które nadesłała fundacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie.