Pielgrzymka do Częstochowy.

Na Nim cięte rysy dwie.
Wzrok ma smutny, zatroskany,
Jakby chciała prosić cię,
Byś w matczyną Jej opiekę oddał się.

Madonno, Czarna Madonno,
Jak dobrze Twym dzieckiem być!
O, pozwól, Czarna Madonno,
W ramiona Twoje się skryć!

25 września ponad 50 osobowa grupa naszych parafian oraz przyjaciół Parafii św. Mikołaja w Goniembicach wyruszyła na pielgrzymi szlak ku Matce Bożej Częstochowskiej na Jasną Górę. Po ponad 4 godzinach podróży naszym oczom ukazała się wieża klasztoru, do którego jak się okazało w tym samym dniu przybyła ogromna rzesza pielgrzymów. Dawno, jak relacjonował Pan kierowca, nie było tak wielu pielgrzymów. Nie zrażało nas to, ponieważ Matka Boża czekała tam na nas i mogliśmy przekazać wszystko z czym przyjechaliśmy. Wzięliśmy udział we Mszy św. o godz. 11.00, zwiedziliśmy indywidualnie zakamarki obiektu i wyruszyliśmy o godz. 14.00 ku Sanktuarium Świętego Ojca Pio w Górce Przeprośnej. To miejsce również niezwykłe. Znajdują się tu dwupoziomowa świątynia,  relikwie św. Ojca Pio oraz  Droga Krzyżowa wiodąca przez malownicze tereny, skąd z oddali widać Jasną Górę. W dniu, 25 września spotkaliśmy w sanktuarium wiele grup, które przyjechały na czuwanie z okazji 53 rocznicy śmierci Ojca Pio. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy razem z nami się modlili, śpiewali i żartowali. Atmosfera bowiem była rewelacyjna. Do zobaczenia na następnym pielgrzymim szlaku.