Dzień Papieski 2013

d,p.13-6

Choć wiele dzieci Polska ma
I wielu mężów stanu,
To tylko jeden spośród nich
Trafił do Watykanu
I wówczas z Jego drżących ust
Bóg usłyszał: „Totus Tuus”!

I przeleciała wieść przez świat
I wszystkich zadziwiła,
Że Ojcem Świętym jest nasz brat
Kardynał Karol Wojtyła
I dzwonił watykański dzwon
Polak na Piotra tron!

W tym roku obchodziliśmy już XIII Dzień Papieski. Wspominaliśmy postać wielkiego Polaka -Jana Pawła II.
W parafii Goniembice już w piątek dzieci ze Szkolnego Koła "Caritas" przedstawiły w szkole montaż słowno - muzyczny poświęcony Janowi Pawłowi II. W sobotę i niedzielę sprzedawano kremówki papieskie, a przed sumą ,w niedzielę o godzinie 11.00 członkowie Szkolnego Kola "Caritas" wspominali osobę Jana Pawla II w programie artystycznym. Mimo, że kremówek zabrakło dla wszystkich, to dziękujemy tym, którzy wsparli działalność "Caritas". W naszej parafii wiele osób na co dzień korzysta ze środków "Caritas". Sześcioro dzieci objętych jest stałym programem wsparcia "Skrzydła na co dzień", podczas wakacji wyjeżdżamy na wycieczkę korzystając z dofinansowania "Caritas-wakacje", a pod koniec sierpnia 30 uczniów otrzymało plecaki z wyposażeniem w ramach akcji "Tornister Pełen Uśmiechów. Poza tym przez cały rok korzystamy ze wsparcia "Caritas" w ramach banku żywności, z którego  korzysta ponad 150 osób z naszej parafii. Dlatego warto wspierać różne akcje, ponieważ wiemy na co przeznaczane są fundusze ze zbiórek. Wszystkim serdecznie dziękuję za zaangażowanie, a przede wszystkim za to, że nauczanie Jana Pawła II nosimy w swoich sercach pomagając drugiemu człowiekowi.