• slide1
  • slide2
  • slide3
  • Kaplica pw. Podwyższenia Krzyża w Klonówcu

Uroczystość Bożego Ciała 2013

Katarzyna Stachowiak.

BOŻE CIAŁO-5Uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa po raz pierwszy świętowano w Liège w 1247 roku. Jest ona ściśle związana ze średniowieczną pobożnością eucharystyczną, przejawiającą się m.in. w pragnieniu oglądania hostii, której widok dla grzeszników pozbawionych komunii był najważniejszym momentem uczestniczenia we mszy, a dla innych spełnieniem potrzeby kontaktu z Bogiem ukrytym, lecz prawdziwym, niezależnie od komunii.

 

 

W czwartek 30 maja br. przypadało coroczne święto "Bożego Ciała i Krwi Pańskiej". Jak każdego roku w naszej parafii odbyła się uroczysta procesja do czterech ołtarzy. W tym roku procesja przeszła w kierunku Wyciążkowa. Ołtarze, tradycyjnie już, przygotowali mieszkańcy Klonówca, Wyciążkowa, Żakowa i Gronówka, a trasę przyozdobili mieszkańcy Goniembic. Podczas procesji parafianie nieśli sztandary, obrazy i figurki świętych. Dziewczynki sypały kwiatki, a ministranci otaczali księdza niosącego Najświętszy Sakrament.

 W imieniu księdza proboszcza, dziękuję serdecznie wszystkim, którzy swoim zaangażowaniem przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości. Bóg zapłać.

Losowe zdjęcia z galerii

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Św. Mikołaja
Ks. Prob. Wojciech Morasz

Goniembice 33
64-111 Lipno

tel.: (65) 534-01-02
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

nr konta bankowego:
Poznański Bank Spółdzielczy
10 9043 1083 2029 0034 9558 0001

Administracja

Administrację witryną zapewnia:

Szymon Michalewicz