Uroczystość Bożego Ciała 2013

BOŻE CIAŁO-5Uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa po raz pierwszy świętowano w Liège w 1247 roku. Jest ona ściśle związana ze średniowieczną pobożnością eucharystyczną, przejawiającą się m.in. w pragnieniu oglądania hostii, której widok dla grzeszników pozbawionych komunii był najważniejszym momentem uczestniczenia we mszy, a dla innych spełnieniem potrzeby kontaktu z Bogiem ukrytym, lecz prawdziwym, niezależnie od komunii.

W czwartek 30 maja br. przypadało coroczne święto "Bożego Ciała i Krwi Pańskiej". Jak każdego roku w naszej parafii odbyła się uroczysta procesja do czterech ołtarzy. W tym roku procesja przeszła w kierunku Wyciążkowa. Ołtarze, tradycyjnie już, przygotowali mieszkańcy Klonówca, Wyciążkowa, Żakowa i Gronówka, a trasę przyozdobili mieszkańcy Goniembic. Podczas procesji parafianie nieśli sztandary, obrazy i figurki świętych. Dziewczynki sypały kwiatki, a ministranci otaczali księdza niosącego Najświętszy Sakrament.

W imieniu księdza proboszcza, dziękuję serdecznie wszystkim, którzy swoim zaangażowaniem przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości. Bóg zapłać.