I Komunia Święta i "Biały Tydzień 2012"

20 maja o godzinie 10.00 grupa 13 uczniów klasy II uroczyście została wprowadzona do naszej świątyni, aby tam po raz pierwszy przyjąć do serca Najświętszy Sakrament. Licznie zgromadzeni członkowie ich rodzin oraz nasi parafianie, podczas Mszy Świętej modlili się w ich intencji, aby wytrwali w wierze do końca swego życia. Dzieci czynnie brały udział w Eucharystii odmawiając modlitwę powszechną, niosąc dary ofiarne oraz skladając podziękowania w wierszach i pieśniach religijnych. Uroczystość uświetnil grą na instrumentach i śpiewem: Bartosz Bortel, Marlena Stachowiak oraz Ania i Weronika Bolewicz.

W "Białym Tygodniu" dzieci przychodziły codziennie na Mszę Świętą do naszego kościoła, a w środę brały udział we Mszy dziękczynnej w bazylice licheńskiej.

Każdy dzień "Białego Tygodnia" był przeprowadzany pod innym hasłem i tak np. w czwartek dzieci otrzymały Pismo Święte Nowego Testamentu i mówiły o Słowie Bożym, a w piątek książeczki do notowania spowiedzi  Pierwszopiątkowych, poruszając temat sakramentu pokuty i łask jakie płyną z Serca Jezusowego.

Kolejną uroczystość przyjęcia przez dzieci I Komunii Świętej będziemy przeżywali dopiero za dwa lata tj. w 2014 roku, kiedy to do Komunii pójdą pierwszy raz dzieci z trzeciej klasy.