• slide1
  • slide2
  • slide3
  • Kaplica pw. Podwyższenia Krzyża w Klonówcu

Spotkanie z Magdaleną Wolińską -Riedi

Katarzyna Stachowiak.

30.06-12Magdalena Wolińska-Riedi to polsko-watykańska dziennikarka, która urodziła się 22 maja 1979 roku. Ukończyła filologię włoską na Uniwersytecie Warszawskim i historię kościoła na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie. Ponadto Magdalena Wolińska-Riedi studiowała na Akademii Dyplomatycznej w Warszawie. Jako jedna z nielicznych, świeckich kobiet, przez prawie 20 lat, mieszkała w najmniejszym państwie na świecie, jakim jest Watykan. Magdalena Wolińska-Riedi rozpoczęła swoją karierę zawodową jako prezenterka programów podróżniczych. Od 2014 roku pracuje jako korespondentka Telewizji Polskiej we Włoszech. Dodatkowo Magdalena Wolińska-Riedi wykonuje tłumaczenia języka polskiego na język włoski. Prywatnie jest żoną oficera Gwardii Szwajcarskiej. Ta polska dziennikarka jest autorką książek, w których odkrywa tajemnice Watykanu. Jej publikacje o tytułach „Kobieta w Watykanie” i „Zdarzyło się w Watykanie”, zawierają wywiady z mieszkańcami i pracownikami tego wyjątkowego miejsca. Poruszana jest w nich tematyka codziennego życia w najmniejszym państwie na świecie. W książkach Magdaleny Wolińskiej-Riedi można również znaleźć jej osobiste wspomnienia, które zgromadziła przez okres prawie 20 lat zamieszkiwania w Watykanie.

 

Dziś podczas Mszy Świętej o godz. 11.00 mogliśmy wysłuchać świadectwa Pani Magdaleny, a po Mszy zakupić jej książki. W wizycie w naszej parafii Pani Magdalenie towarzyszyła jej córka, która od księdza proboszcza otrzymała wielkie, słodkie  serce. 

Bardzo dziękujemy za przybliżenie nam realiów życia w najmniejszym państwie świata i wspomnień dotyczących Świętego Jana Pawła II.

https://www.facebook.com/parafiagoniembice

Losowe zdjęcia z galerii

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Św. Mikołaja
Ks. Prob. Wojciech Morasz

Goniembice 33
64-111 Lipno

tel.: (65) 534-01-02
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

nr konta bankowego:
Poznański Bank Spółdzielczy
10 9043 1083 2029 0034 9558 0001

Administracja

Administrację witryną zapewnia:

Szymon Michalewicz