• slide1
  • slide2
  • slide3
  • Kaplica pw. Podwyższenia Krzyża w Klonówcu

Spokojnie, to tylko burza - zakończenie roku szkolnego i katechetycznego 2024

Katarzyna Stachowiak.

23.06.2024-26Owszem, nie wszystko idzie po naszej myśli. Nawet nie wszystko idzie, naszym zdaniem, po myśli Bożej. kryzysy, burze, niepewność, wojny. ludzka słabość - to wszystko sprawia, że pojawiają się wątpliwości. Może nie pytanie: gdzie jest Bóg. Raczej: czy w tym wszystkim jest Bóg.

Słowo nadziei. Jest. Bez względu na nasze odczucia. Bo gdy "my nie jesteśmy wierni, On wiary dochowuje na wieki; bo nie może zaprzeć się samego siebie". Bo Jego miłość jest nieodwołalna.

Dlatego te proste słowa ostatniej zwrotki Psalmu mogą stać się naszymi: "Niech dziękują Bogu za Jego dobroć. Za Jego cuda pośród synów ludzkich".

Spokojnie. Bez paniki. Nawet gdy na to nie zasługujemy. Nawet gdy z uporem chcemy zniszczyć wszystko, co dobre. On jest w łodzi. I do Niego należy ostatnie słowo.

 

Podczas dzisiejszej Mszy Świętej z udziałem dzieci uroczyście zakończyliśmy rok szkolny i katechetyczny. Podziękowaliśmy Panu Bogu za wszelkie łaski, których doświadczyliśmy przez te  dziesięć miesięcy i poprosiliśmy o szczęśliwe i bezpieczne wakacje.

https://www.facebook.com/parafiagoniembice

Losowe zdjęcia z galerii

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Św. Mikołaja
Ks. Prob. Wojciech Morasz

Goniembice 33
64-111 Lipno

tel.: (65) 534-01-02
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

nr konta bankowego:
Poznański Bank Spółdzielczy
10 9043 1083 2029 0034 9558 0001

Administracja

Administrację witryną zapewnia:

Szymon Michalewicz