• slide1
  • slide2
  • slide3
  • Kaplica pw. Podwyższenia Krzyża w Klonówcu

Parafiada 2024 za nami.

Katarzyna Stachowiak.

16.06 parafiada-55W niedzielę 16 czerwca na boisku wiejskim w Goniembicach odbyła się kolejna Parafiada. Przed Parafiadą od godziny 14.00 tradycyjnie rywalizowali strażacy Gminy Lipno  w Gminnych Zawodach Strażackich Oldbojów, a od godz. 16.00 zaczęliśmy bawić się wspólnie na parafialnym pikniku. Był sympatyczny królik Bugs, dmuchańce, brokatowe tatuaże, bańki mydlane, piana party oraz wiele zabaw zorganizowanych przez Tomka Walewskiego z zespołu Pagost. Dla smakoszy żołnierze przygotowali grochówkę z kotła, a nasi parafianie i parafianki kiełbaski z grilla, chleb ze smalcem i ogórkiem, lody, ciasto, kawę i pyszne oranżadki. Miłośnicy militariów mogli postrzelać z prawdziwego karabinka na strzelnicy przygotowanej przez wojsko.

Nie mogło zabraknąć atrakcji dla miłośników rywalizacji. Zarówno seniorzy, jak i juniorzy przez cały czas trwania Parafiady rywalizowali w Turnieju Charytatywnym w Lotki. W tym roku wsparliśmy Zoe Rzepecką, która zmaga się z nowotworem. 

W imieniu księdza proboszcza dziękuję wszystkim za zaangażowanie i pomoc w organizacji tak dużego przedsięwzięcia. Szczególnie  dziękuję firmom Wodociągi Leszczyńskie, BetterLand, Wojcieowi Napierale, Chłodni Składowej Zenon Misiorny, Wójtowi i Radnym Gminy Lipno, Klubowi Złota Jesień z Wyciążkowa, Łowisku Tęczowe Pstrągi, KF Auto oraz wielu indywidualnym darczyńcom. Dziękuję również Rycerzom, Scholi oraz członkom Rad Duszpasterskiej i Ekonomicznej, którzy przygotowali całe zaplecze techniczne, aby wszyscy parafianie i goście mogli dobrze się bawić. Szczególne podziękowania dla osób pomagających przy grillu, w "kuchni" oraz przy turnieju w lotki. Wasza pomoc jest każdego roku nieoceniona i bardzo ważna. Wszystkim, za wszystko szczere Bóg zapłać.

Losowe zdjęcia z galerii

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Św. Mikołaja
Ks. Prob. Wojciech Morasz

Goniembice 33
64-111 Lipno

tel.: (65) 534-01-02
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

nr konta bankowego:
Poznański Bank Spółdzielczy
10 9043 1083 2029 0034 9558 0001

Administracja

Administrację witryną zapewnia:

Szymon Michalewicz