• slide1
  • slide2
  • slide3
  • Kaplica pw. Podwyższenia Krzyża w Klonówcu

Oktawa Bożego Ciała 2024

Katarzyna Stachowiak.

6.06-24Oktawa jest skrótem łacińskiego wyrażenia „dies octava”, czyli „dzień ósmy”. Jest to przedłużenie obchodów uroczystości roku liturgicznego na cały tydzień. Od Bożego Ciała zaczyna się Oktawa trwająca do kolejnego czwartku. W tym czasie codziennie odbywają się procesje z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła podczas których prosimy Boga o błogosławieństwo i ochronę ludzi oraz ich dobytku, jak również, by nieodległe zbiory były pomyślne i obfite.

 

W naszej parafii przez cały tydzień trwały Msze Święte w intencjach poszczególnych wiosek. Każdego dnia mieszkańcy tych wiosek nieśli sztandary i feretrony podczas procesji Eucharystycznej, a dziewczynki wytrwale sypały kwiatki. Na zakończenie oktawy procesja zatrzymała się przy czterech ołtarzach przygotowanych przy kościele. Ksiądz proboszcz poświęcił również kwiaty i zioła przyniesione przez wiernych. 

https://www.facebook.com/parafiagoniembice

Losowe zdjęcia z galerii

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Św. Mikołaja
Ks. Prob. Wojciech Morasz

Goniembice 33
64-111 Lipno

tel.: (65) 534-01-02
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

nr konta bankowego:
Poznański Bank Spółdzielczy
10 9043 1083 2029 0034 9558 0001

Administracja

Administrację witryną zapewnia:

Szymon Michalewicz