• slide1
  • slide2
  • slide3
  • Kaplica pw. Podwyższenia Krzyża w Klonówcu

Pamiętaj, abyś dzień święty święcił - 2.06.2024 r.

Katarzyna Stachowiak.

2.06-27W skali wartości Jezusa najważniejsza jest miłość do człowieka, a nie przepisy, którym ma się podporządkować. W imię miłości i dobra można więc w pewnych sytuacjach pomijać prawo ludzkie. Tak czyni Jezus, gdy w szabat uzdrawia człowieka ze sparaliżowaną ręką, pochyloną kobietę, chorego na wodną puchlinę, chromego czy niewidomego. Jezus narusza również szabat, pozwalając głodnym uczniom na zrywanie kłosów zbóż, zabronione przez prawo (Mt 12, 1-8).

Świętowanie  opiera się na zdrowym rozsądku; istnieje pierwszeństwo wartości, które każdy człowiek rozpoznaje bezpośrednio, dzięki naturalnemu zdrowemu rozsądkowi. Do nich należy także człowiek, jego życie i godność. Dlatego Jezus bez żadnych skrupułów narusza prawo, gdy w grę wchodzą: zdrowie, szczęście i prawa człowieka. Daje nam tym przykład, że dzień święty jest dla człowieka, a nie odwrotnie. Świętujmy z Panem Bogiem i rodziną. Znajdźmy zawsze czas na modlitwę i przebywanie z drugim człowiekiem, a szczególnie tym najbliższym: żoną, mężem, dzieckiem. 

 

Dziś podczas Mszy Świętej z udziałem dzieci nasi najmłodsi parafianie otrzymali od księdza proboszcza upominki i życzenia. Były one nawiązania do Dnia Dziecka, który obchodziliśmy w sobotę. Po Mszy Świętej udaliśmy się z procesją Eucharystyczną wokół kościoła, ponieważ do czwartku trwa oktawa Bożego Ciała.

https://www.facebook.com/parafiagoniembice

Losowe zdjęcia z galerii

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Św. Mikołaja
Ks. Prob. Wojciech Morasz

Goniembice 33
64-111 Lipno

tel.: (65) 534-01-02
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

nr konta bankowego:
Poznański Bank Spółdzielczy
10 9043 1083 2029 0034 9558 0001

Administracja

Administrację witryną zapewnia:

Szymon Michalewicz