• slide1
  • slide2
  • slide3
  • Kaplica pw. Podwyższenia Krzyża w Klonówcu

Zesłanie Ducha Świętego 2024

Katarzyna Stachowiak.

19.05.25-3Przeżyliśmy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W tym dniu, tak ważnym dla Kościoła, bo przecież to dzień rozpoczynający misję Kościoła, nie wspominamy tylko faktu, którym było zesłanie Ducha Świętego na uczniów i Maryję zgromadzonych w Wieczerniku.

Tyle razy przeżywamy Eucharystię, wiemy, że jest ona także naszą ucztą, na tej uczcie dokonuje się uaktualnienie tego, co wydarzyło się ponad dwa tysiące lat temu w Wielki Czwartek. To samo dotyczy Pięćdziesiątnicy. W tym dniu także i na nas, zgromadzonych w kościołach na modlitwie, Duch Święty schodzi i obdarowuje Swoimi darami. W tym dniu więc i my powinniśmy usilnie modlić się, pragnąc Ducha Bożego, by stał się on naszym "kierownikiem życia", by kierował nami w każdym momencie naszego życia, by nasze sposoby myślenia upodobnił do myślenia bożego.

 

 Podczas Mszy Świętej z udziałem dzieci, nasi najmłodsi parafianie starali się odnaleźć w naszej świątyni symbole Ducha Świętego, a całą Trójcę Świętą odnaleźli na malowidle na suficie. Poza tym wysłuchały opowiadania, które nauczyło nas wszystkich, że Duch Święty jest swego rodzaju trenerem, który podpowiada nam co czynić aby osiągać dobre owoce. Prośmy Ducha Świętego o siedmiorakie dary i współpracujmy z nim. 

Przybądź Duchu Święty, odnów oblicze ziemi narodów, ziemi, na której człowiek cierpi z powodu drugiego człowieka, odnów ziemię, na której brak pokoju, na której trwają jeszcze wojny. Przybądź Duchu Święty i odnów oblicze kierowanej przez nas dzisiaj gospodarki, polityk. Przybądź Duchu Święty, odnów nasze relacje z innymi, odnów powołania tych, którzy oddali Ci się jako kapłani, zakonnicy. Odnów całą naszą ziemię, niech będzie dla człowieka terenem, na którym jeden drugiemu będzie pomagał wzrastać w świętości, żyć godnie, czuć się bezpiecznym.

https://www.facebook.com/parafiagoniembice/

Losowe zdjęcia z galerii

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Św. Mikołaja
Ks. Prob. Wojciech Morasz

Goniembice 33
64-111 Lipno

tel.: (65) 534-01-02
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

nr konta bankowego:
Poznański Bank Spółdzielczy
10 9043 1083 2029 0034 9558 0001

Administracja

Administrację witryną zapewnia:

Szymon Michalewicz