• slide1
  • slide2
  • slide3
  • Kaplica pw. Podwyższenia Krzyża w Klonówcu

Niedziela Palmowa 2024

Katarzyna Stachowiak.

24.03palmy-47Opis wjazdu Jezusa do Jerozolimy jest pełen szczegółów. Droga do Betfage i Betanii, pobliska wieś, uwiązane ośle, gałązki ścięte na polach. Same w sobie wydają się niewiele znaczyć: ot, tak jak miejsca wokół nas, które potrafimy nazwać konkretnymi słowami, to, co wokół widzimy na co dzień. A jednak w Bożej obecności, wciągnięte w Boża służbę – zostają utrwalone w historii zbawienia, w naszej historii.

Może jest tak za każdym razem: że jedno Jego słowo, polecenie i okazuje się, że nasza obecność w tym właśnie konkretnym miejscu ma sens? Szukający osiołka i wołający Hosanna, zanurzeni w codzienności – jesteśmy tutaj z Jezusem. Może się wydawać, że to niewiele znaczy. A przecież odpowiedzieliśmy na Jego wezwanie. Nie doznamy wstydu.

 

Dziś uroczyście świętowaliśmy Niedzielę Palmową w naszej parafii. Na każdej Mszy Świętej ksiądz święcił palmy, a przed godz. 11.00 odbyła się uroczysta procesja z palmami. W procesji udział brały wszystkie grupy działające w naszej parafii oraz Capella Canta Brass ze Śremu. Przedstawiciele poszczególnych miejscowości przynieśli piękne wysokie palmy, które stanęły obok ołtarza i będą dekorowały naszą świątynię aż do środy. Po Mszy Świętej z udziałem dzieci rozlosowane zostało Ziarno, a jeden z ministrantów otrzymał przyspieszony prezent na Zajączka - koszulkę swojej ulubionej drużyny, przywiezioną wprost z Hiszpanii. 

Od jutra rozpoczynamy Wielki Tydzień i zapraszamy serdecznie do jak najlepszego przeżycia tych ostatnich dni Wielkiego Postu i Triduum Paschalnego.

https://www.facebook.com/parafiagoniembice

Losowe zdjęcia z galerii

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Św. Mikołaja
Ks. Prob. Wojciech Morasz

Goniembice 33
64-111 Lipno

tel.: (65) 534-01-02
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

nr konta bankowego:
Poznański Bank Spółdzielczy
10 9043 1083 2029 0034 9558 0001

Administracja

Administrację witryną zapewnia:

Szymon Michalewicz