• slide1
  • slide2
  • slide3
  • Kaplica pw. Podwyższenia Krzyża w Klonówcu

XXIII Dzień Papieski - gościliśmy propagatorów Nabożeństwa do Najświętszej Maryi Panny.

Katarzyna Stachowiak.

dzien pap23-14Św. Jan Paweł II przestrzegał, że losy naszej cywilizacji zależeć będą od wyniku trwającej konfrontacji między kulturą życia a kulturą śmierci. Przy czym ta druga „kultura” zasługuje na ujęcie w cudzysłów, gdyż jest dokładnym przeciwieństwem tego co to słowo oznacza.
Życie pełne, obfitujące we wszelkie dobra! Któż z nas nie marzy o czymś takim? Niemożliwe? Oto obietnica Jezusa zapisana w Ewangelii wg. św. Jana: „Ja przyszedłem po to, aby owce miały życie i miały je w obfitości” (J 10, 10). To zapewnienie Jezusa św. Papież Jan Paweł II cytuje już w pierwszych wersetach encykliki poświęconej wartości życia. I przypomniał, że „Ewangelia życia znajduje się w samym sercu orędzia Jezusa Chrystusa”. Od tych pierwszych słów pochodzi sam tytuł Encykliki: Ewangelia życia, Evangelium vitae. Tak, bo życie jest darem od Boga i to jest dla nas Radosna Nowina, Ewangelia. Bóg udziela nam swoich darów zawsze w obfitości, Jego hojność nie zna granic. /Termin i hasło XXIII Dnia Papieskiego – FDNT (dzielo.pl)/

Podczas dzisiejszej niedzieli, nie tylko wspominaliśmy nauczanie naszego wielkiego rodaka, ale również wysłuchaliśmy świadectwa Andrzeja Moszyńskiego, który wraz z innymi mężczyznami jeździ po Polsce i propaguje Nabożeństwo do Najświętszej Maryi Panny. Opowiadał o swojej życiowej przemianie, o powrocie do Kościoła oraz o tym, jak ważna jest modlitwa za siebie i ludzi którzy przez naszą za nich modlitwę, mogą również do Boga się zbliżyć, a nawet po wielu latach do Niego powrócić. Módlmy się przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny za siebie oraz ludzi w okól nas.

Na zakończenie Mszy Świętej wysłuchaliśmy programu słowno-muzycznego ku czci Świętego Jana Pawła II oraz pomodliliśmy się przy figurze tego Wielkiego Polaka, która stoi obok naszej świątyni.

Losowe zdjęcia z galerii

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Św. Mikołaja
Ks. Prob. Wojciech Morasz

Goniembice 33
64-111 Lipno

tel.: (65) 534-01-02
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

nr konta bankowego:
Poznański Bank Spółdzielczy
10 9043 1083 2029 0034 9558 0001

Administracja

Administrację witryną zapewnia:

Szymon Michalewicz