• slide1
  • slide2
  • slide3
  • Kaplica pw. Podwyższenia Krzyża w Klonówcu

Wszystko w jego rękach - staramy się dążyć do Nieba

Katarzyna Stachowiak.

gra-9Nadszedł czas zbiorów. Wyciągamy ręce, by cieszyć się owocami – ale jest tak, jakbyśmy nie mieli sobie nawzajem nic do ofiarowania. Cierpkie jagody w miejsce owoców, zamiast sprawiedliwości –rozlew krwi.

A jednak słowo Boże zachęca nas, byśmy już odtąd o nic się nie martwili. Byśmy w obliczu rozczarowania, zgorszenia, wyschnięcia serca, gdy widzimy winnicę spustoszoną i bezowocną – zachowali nadzieję i modlili się z dziękczynieniem.

Nasza odnowa jest możliwa. Nie własnymi siłami – ale ufając. Nie jak ci rolnicy, którzy bezprawnie chcieli posiąść dziedzictwo – ale oddając Bogu to, co należy się Bogu.

 

Podczas Mszy Świętej z udziałem dzieci próbowaliśmy, analizując grę planszową "Droga do Nieba", zastanowić się, czy droga do świętości jest łatwa. Co w niej pomaga, a co przeszkadza. Dzieci łącząc się w grupy przez kilka minut próbowały nawet rywalizować, odpowiadając na pytania z zakresu religii i wykonując wylosowane zadania. Wydaje się, że taka gra planszowa może pomóc zrozumieć wiele rzeczy, przypomnieć sobie wiadomości teologiczne, a przede wszystkim pozwoli rodzinie spędzić wspólnie czas np. w niedzielne popołudnie. Polecamy.

 Facebook

Losowe zdjęcia z galerii

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Św. Mikołaja
Ks. Prob. Wojciech Morasz

Goniembice 33
64-111 Lipno

tel.: (65) 534-01-02
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

nr konta bankowego:
Poznański Bank Spółdzielczy
10 9043 1083 2029 0034 9558 0001

Administracja

Administrację witryną zapewnia:

Szymon Michalewicz