• slide1
  • slide2
  • slide3
  • Kaplica pw. Podwyższenia Krzyża w Klonówcu

XX Niedziela Zwykła - zaczynamy nowy rok szkolny 2023/24

Katarzyna Stachowiak.

rozp roku sz.23-13Czy można chcieć wygodnego, dostatniego życia? Czy można gromadzić, kupować, robić kariery? Istotna jest cena, jaką człowiek jest gotów za to wszystko zapłacić. Słyszymy dziś Jezusa ostrzegającego:

Jeśli ktoś chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje. Bo kto chce zachować swoje życie, straci je; a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je.

Krzyż to synonim posłuszeństwa Bogu. We wszystkim, w każdej dziedzinie życia. Czy to osobistego, rodzinnego, czy to zawodowego i w szerszym sensie społecznego. Wiernym Ewangelii trzeba być zawsze. Zawsze trzeba bać się Boga i na serio traktować Jego przykazania. To zaś mocno może utrudnić bogacenie się i robienie kariery. Mocno może obniżać rangę towarzyską, popularność i parę innych. Ale czyż nie warto? Nie chodzi przecież tylko o to, doczesne życie. Liczy się przede wszystkim życie wieczne. I o tym bogacąc się, robiąc kariery, dbając o swoją towarzyską pozycję, trzeba zawsze pamiętać.

 

W dniu dzisiejszym, na Mszy Świętej o godz. 11.00 zainaugurowaliśmy kolejny rok szkolny 2023/24. Podczas Mszy Świętej dzieci, które idą do pierwszej klasy miały poświęcone plecaki. Wprawdzie przyszła tylko Oktawia i Dorotka, ale mamy nadzieję, że pozostałe dzieci, po powrocie z wakacji również w każą niedzielę wraz ze starszymi kolegami i koleżankami z uczniowskiej braci, będą przychodziły na Mszę Świętą o godz. 11.00. Jest ona bowiem dedykowana właśnie dzieciom i młodzieży. Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom oświaty życzymy dobrego roku szkolnego.

Losowe zdjęcia z galerii

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Św. Mikołaja
Ks. Prob. Wojciech Morasz

Goniembice 33
64-111 Lipno

tel.: (65) 534-01-02
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

nr konta bankowego:
Poznański Bank Spółdzielczy
10 9043 1083 2029 0034 9558 0001

Administracja

Administrację witryną zapewnia:

Szymon Michalewicz