• slide1
  • slide2
  • slide3
  • Kaplica pw. Podwyższenia Krzyża w Klonówcu

Odpust ku czci MB Pocieszenia w Górce Duchownej i Archidiecezjalno-Samorządowe Dożynki

Katarzyna Stachowiak.

20.08-18Od soboty, 19 sierpnia w Górce Duchownej trwa doroczny, wielki odpust. W niedzielę, 20 sierpnia podczas uroczystej sumy dziękowano za pracę rolnikom. Mszy świętej dożynkowej przewodniczył biskup Jan Glapiak, pochodzący z Górki Duchownej.

Po raz pierwszy w czasie góreckiego odpustu odbyły się jednocześnie Dożynki Samorządowo-Archidiecezjalne organizowane przez Gminę Lipno i Archidiecezję Poznańską. Podczas uroczystości zostały złożone wieńce żniwne z dekanatów całej naszej archidiecezji oraz wiosek należących do gospodarza dożynek, czyli Gminy Lipno. Na zakończenie uroczystości przedstawiony został przez zespół ludowy Żeńcy Wielkopolscy, obrzęd dożynkowy.

 

Jak każdego roku z naszej parafii do Górki Duchownej wybrała się piesza pielgrzymka. Udział w niej wzięło około sześćdziesięciu pątników. Rycerze św. Jana Pawła II oraz przedstawicielki scholi nieśli obrazy naszych świętych patronów, parafianie z Wyciążkowa przepiękny wieniec żniwny reprezentujący tę rolniczą miejscowość, a delegacja mężczyzn wieniec reprezentujący dekanat rydzyński. Poza tym w procesji udział brały sztandary Matek Różańcowych i Mężczyzn. Idąc do Matki Bożej nieśliśmy swoje własne intencje oraz modliliśmy się o pokój w Ukrainie.

Losowe zdjęcia z galerii

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Św. Mikołaja
Ks. Prob. Wojciech Morasz

Goniembice 33
64-111 Lipno

tel.: (65) 534-01-02
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

nr konta bankowego:
Poznański Bank Spółdzielczy
10 9043 1083 2029 0034 9558 0001

Administracja

Administrację witryną zapewnia:

Szymon Michalewicz