• slide1
  • slide2
  • slide3
  • Kaplica pw. Podwyższenia Krzyża w Klonówcu

Dziękczynienie za tegoroczne plony -15.08.23r.

Katarzyna Stachowiak.

15.08.23-41Z rolniczego trudu rodzi się chleb, dar Opatrzności Bożej i podstawowy produkt naszego życia. Dożynki, jako radosne święto zakończenia prac żniwnych i podziękowanie rolnikom za tegoroczny chleb, wszelkie plony i całoroczną pracę, znane są w tradycji polskiej już od XVI wieku. Współcześnie dziękczynienie za plony Panu Bogu i rolnikom odbywa się na wielu płaszczyznach: parafii, powiatu, diecezji, czy rejonu.
Zawsze podkreślane jest znaczenie i wartość pracy wszystkich, dzięki którym nie brakuje chleba powszedniego oraz tych, którzy nie przestają kochać ziemi ojczystej i ziemi, jako matki – żywicielki.

 

W tym roku do naszej parafialnej świątyni wieńce żniwne przynieśli przedstawiciele Gronówka, Goniembic, Wyciążkowa, Klonówca i Żakowa. Piękne wieńce wykonane ze zbóż, ziół, kwiatów oraz owoców naszych ogrodów świadczą o tym, że chcemy Panu Bogu podziękować za to, że błogosławił wszystkim tym, którzy pracowali na polu w ogrodzie czy pasiece. Dzięki trudowi ich pracy nie chodzimy głodni i możemy przez naukę i pracę na różnych stanowiskach przyczyniać się do rozwoju naszej Ojczyzny, gminy, parafii oraz dbać o swój rozwój duchowy.

Facebook

Losowe zdjęcia z galerii

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Św. Mikołaja
Ks. Prob. Wojciech Morasz

Goniembice 33
64-111 Lipno

tel.: (65) 534-01-02
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

nr konta bankowego:
Poznański Bank Spółdzielczy
10 9043 1083 2029 0034 9558 0001

Administracja

Administrację witryną zapewnia:

Szymon Michalewicz