Pielgrzymka śladami świętej siostry Faustyny.

29.07-13W sobotę 29 lipca grupa naszych parafian i przyjaciół parafii wyruszyła z księdzem proboszczem Wojciechem Moraszem, na autokarową pielgrzymkę śladami św. siostry Faustyny. Na początek odwiedziliśmy sanktuarium  Chrztu Św. Faustyny w Świnicach Warckich. To tutaj Helenka, trzecie dziecko swoich rodziców przyjęła chrzest święty oraz przystąpiła do I Komunii śwParafia pw. św. Kazimierza w Świnicach Warckich (swfaustyna.pl). W kościele Chrztu św. Faustyny uczestniczyliśmy w prelekcji kustosza, Mszy Świętej oraz odmówiliśmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego przed relikwiami św. Faustyny.

Kolejnym punktem naszej pielgrzymki był dom rodzinny św. Faustyny, który znajduje się niedaleko kościoła, w Głogowcu. To tam, w bardzo skromnych warunkach, z rodzicami oraz rodzeństwem wychowywała się Apostołka Bożego MiłosierdziaParafia pw. św. Kazimierza w Świnicach Warckich (swfaustyna.pl). Ciekawostką jest, że domem, który obecnie nalezy do sanktuarium, opiekuje się bratanica Świętej siostry Faustyny.

Ostatnim punktem naszego parafialnego wyjazdu była odrobina relaksu w basenach termalnych w Uniejowie. Mogliśmy zażyć kąpieli w wodzie, której temperatura sięgała 33 stopni. Polecamy gorąco odwiedzić ten obiekt. Naprawdę warto.

W tym roku już po raz trzeci wspólnie wybraliśmy się na pielgrzymi szlak. Wiosną byliśmy w Łagiewnikach, skąd przywieźliśmy relikwie świętej siostry Faustyny, pielgrzymowaliśmy do Smolic, aby odwiedzić Matkę Bożą Uzdrowienia Chorych oraz w do Świnic Warckich. Przed dużą grupą parafian jeszcze jeden wyjazd, do Medjugorie i Chorwacji. Ten wyjazd na początku września. Czekamy więc na relacje.