• slide1
  • slide2
  • slide3
  • Kaplica pw. Podwyższenia Krzyża w Klonówcu

Pielgrzymka śladami świętej siostry Faustyny.

Katarzyna Stachowiak.

29.07-13W sobotę 29 lipca grupa naszych parafian i przyjaciół parafii wyruszyła z księdzem proboszczem Wojciechem Moraszem, na autokarową pielgrzymkę śladami św. siostry Faustyny. Na początek odwiedziliśmy sanktuarium  Chrztu Św. Faustyny w Świnicach Warckich. To tutaj Helenka, trzecie dziecko swoich rodziców przyjęła chrzest święty oraz przystąpiła do I Komunii śwParafia pw. św. Kazimierza w Świnicach Warckich (swfaustyna.pl). W kościele Chrztu św. Faustyny uczestniczyliśmy w prelekcji kustosza, Mszy Świętej oraz odmówiliśmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego przed relikwiami św. Faustyny.

Kolejnym punktem naszej pielgrzymki był dom rodzinny św. Faustyny, który znajduje się niedaleko kościoła, w Głogowcu. To tam, w bardzo skromnych warunkach, z rodzicami oraz rodzeństwem wychowywała się Apostołka Bożego MiłosierdziaParafia pw. św. Kazimierza w Świnicach Warckich (swfaustyna.pl). Ciekawostką jest, że domem, który obecnie nalezy do sanktuarium, opiekuje się bratanica Świętej siostry Faustyny.

Ostatnim punktem naszego parafialnego wyjazdu była odrobina relaksu w basenach termalnych w Uniejowie. Mogliśmy zażyć kąpieli w wodzie, której temperatura sięgała 33 stopni. Polecamy gorąco odwiedzić ten obiekt. Naprawdę warto. 

W tym roku już po raz trzeci wspólnie wybraliśmy się na pielgrzymi szlak. Wiosną byliśmy w Łagiewnikach, skąd przywieźliśmy relikwie świętej siostry Faustyny, pielgrzymowaliśmy do Smolic, aby odwiedzić Matkę Bożą Uzdrowienia Chorych oraz w do Świnic Warckich. Przed dużą grupą parafian jeszcze jeden wyjazd, do Medjugorie i Chorwacji. Ten wyjazd na początku września. Czekamy więc na relacje. 

 Facebook

Losowe zdjęcia z galerii

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Św. Mikołaja
Ks. Prob. Wojciech Morasz

Goniembice 33
64-111 Lipno

tel.: (65) 534-01-02
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

nr konta bankowego:
Poznański Bank Spółdzielczy
10 9043 1083 2029 0034 9558 0001

Administracja

Administrację witryną zapewnia:

Szymon Michalewicz