• slide1
  • slide2
  • slide3
  • Kaplica pw. Podwyższenia Krzyża w Klonówcu

Parafiada 2023 za nami.

Katarzyna Stachowiak.

18.06 parafiada-2418 czerwca o godzinie 16.00 na boisku w Goniembicach zrobiło się gwarno i kolorowo. Rozpoczęła się kolejna Parafiada zorganizowana przez księdza proboszcza Wojciecha Morasza i grono najbliższych współpracowników. W tym roku prowadzeniem całej Parafiady zajął się Tomasz Walewski, grający na co dzień w zespole Pagost. Cała impreza rozpoczęła się od wejścia na boisko ogromnego Misia Panda, który ogromnie spodobał się dzieciom. Tomek, miś, ksiądz proboszcz oraz duże grono dzieci od razu się ze sobą zintegrowali, tańcząc i śpiewając. Po tym niesamowitym rozpoczęciu Parafiady przyszedł czas na występy przedszkolaków oraz wokalistów GOK Lipno.

Nie zabrakło również czegoś dla dorosłych. Przedstawiciele wiosek rywalizowali podczas Turnieju Wsi o puchar proboszcza oraz podczas Turnieju charytatywnego w lotki. Turniej wsi ostatecznie wygrali mieszkańcy Gronówka, a w lotki zdeklasował rywali Pan Wójt Łukasz Litka. Uczestnicy Turnieju w lotki przekazali na pomoc Nikolasowi z Klonówca 500 zł, które zostały wpłacone na konto chłopca.

Podczas całej Parafiady można było korzystać z różnorodnych stoisk gastronomicznych oraz dmuchanego zamku. Był on ogromną atrakcją dla naszych najmłodszych. Wszystkie stoiska obsługiwali nasi wolontariusze, którym należą się wielkie podziękowania. Szczególnie dziękujemy Panom Piotrowi i Piotrowi, którzy czuwali przy zamku dmuchanym i bardzo troszczyli się o naszych milusińskich...zawiązywali im nawet buciki. Dziękujemy Panowie. Panie mogły podejść do stoiska AVON, gdzie czekały konsultantki, które doradzały w kwestiach doboru kosmetyków, perfum i innych produktów oferowanych przez AVON. Ogromne brawa należą się również dziewczynom ze Scholi, które pomagały w przeróżny sposób, jak również Oldze i Filipowi, na których pomoc również można było liczyć. 

Na zakończenie zabawy została rozlosowana loteria fantowa, którą wsparło wiele firm i osób prywatnych. Nie sposób wymienić wszystkich z nazwiska, dlatego w tym miejscu dziękujemy wszystkim razem i każdemu z osobna. Zabawa trwała do godziny 21.00, a Tomek Walewski zadbał o to, byśmy się dobrze bawili. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za obecność, pomoc i zaangażowanie i zapraszamy już za rok:)

 

 

Losowe zdjęcia z galerii

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Św. Mikołaja
Ks. Prob. Wojciech Morasz

Goniembice 33
64-111 Lipno

tel.: (65) 534-01-02
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

nr konta bankowego:
Poznański Bank Spółdzielczy
10 9043 1083 2029 0034 9558 0001

Administracja

Administrację witryną zapewnia:

Szymon Michalewicz