Błogosławieni bądźcie...IV Niedziela zwykła 29.01.23 r.

Cieszcie się i radujcie,
4 niedziela 29.01-3albowiem wielka jest wasza nagroda w niebie (Mt 5,12a).

Nowy Mojżesz–Jezus realizuje nową misję na nowe czasy. Wchodzi na górę, ale nie po to, by z wyższością spojrzeć na swoich słuchaczy. Celem Jego misji jest głoszenie królestwa Bożego, do którego wiedzie droga ośmiu błogosławieństw.

Błogosławieni – to grupa ludzi, którzy odkrywają Boży zamysł względem siebie i próbują go realizować w codzienności. Ich przewodnikiem jest Jezus, którego nauczanie dociera do głębi ludzkiego serca, porusza je i pobudza do działania.

Przyjmując Boże orędzie Dobrej Nowiny nie możemy pozostać obojętni. Słowo Pana domaga się odpowiedzi. Nie tylko wypowiadanymi słowami, ale przed wszystkim życiem pełnym zadziwienia, otwartym na Boga i braci oraz wiarą, która działa przez miłość.

To nie my dokonujemy wielkich rzeczy, lecz łaska Pana, który także poprzez nas dokonuje rzeczy nieprzewidywalnych. Boże niespodzianki. Bóg jest mistrzem niespodzianek, zawsze nas zaskakuje, zawsze na nas czeka. Ewangelii towarzyszy poczucie cudowności i nowości, która ma imię: Jezus.

Podczas Mszy Świętej z udziałem dzieci odbyło się w tym roku ostatnie kolędowanie ze Scholą Miriam. Zarówno dzieci jak i dorośli zgromadzeni w kościele i przed ekranami mogli posłuchać przepięknych kolęd i pastorałek wykonanych przez członków naszej scholi oraz przez dzieci. Za tydzień już w kościele nie będzie świątecznej dekoracji, ale to nie znaczy, że Pan Jezus nie będzie na nas czekał. Oczywiście nadal wszyscy jesteśmy zaproszeni do szkoły Jezusa, przychodźmy i rozważajmy jego słowo, oczekując kolejnego okresu liturgicznego, jakim jest Wielki Post.