• slide1
  • slide2
  • slide3
  • Kaplica pw. Podwyższenia Krzyża w Klonówcu

III Niedziela Zwykła - Bóg nas zna.

Katarzyna Stachowiak.

22.01-13Zanim zobaczy człowiek widzi Bóg. Pierwszy. Zawsze pierwszy. Bo miłość wyprzedza. Ileż tych ujrzał w dzisiejszym słowie. Ujrzał ciężkie jarzmo, pręt ciemięzcy, siedzących w ciemnościach.

Tak, Bóg widzi w ciemnościach. Najgłębszych. W ciemnościach bólu, rozpaczy, zniechęcenia, upadków, niewoli. On to wszystko widzi. Gdy nam zdaje się, że siedzimy w ciemnościach, On tam już jest. Zapala lampę, bo zobaczył.

Ujrzał dwóch braci. Jak zarzucali sieci. Zwykła, codzienna praca. Czasem dająca radość, niekiedy koszmar. To także widzi. Choć niekiedy jesteśmy przekonani, że pozostawił nas samym sobie. Nie zostawił.

Nie zostawił także gdy rwą się sieci naszych więzi. Gdy dzielimy się na tych od Pawła i Apollosa. Konserwatystów i radykałów. Prawicę i lewicę. Tradycjonalistów i modernistów. On widzi nasze podziały i… mozolnie naprawia to, co człowiek zepsuł. On – Światło, Zbawienie, Obrońca naszego życia.

 

Dziś podczas Mszy Świętej z udziałem dzieci odwiedzili nas dudziarze z Bukowca Górnego. Zaprezentowali swoje instrumenty: dudy i 200 letnie skrzypce i zagrali na nich kolędy. Myślę, ze było to bardzo ciekawe doświadczenie dla tych najmłodszych i nie tylko. Również nasi kochani dziadkowie, którzy obchodzą dziś swoje święto byli zainteresowani tymi  instrumentami. Może niektórzy przypomnieli sobie swoją młodość...Dziadkom i Babciom życzymy wszystkiego dobrego, dużo zdrowia i szacunku ze strony wnuków.

Przyjaciele parafii pw. św. Mikołaja w Goniembicach | Facebook

Losowe zdjęcia z galerii

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Św. Mikołaja
Ks. Prob. Wojciech Morasz

Goniembice 33
64-111 Lipno

tel.: (65) 534-01-02
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

nr konta bankowego:
Poznański Bank Spółdzielczy
10 9043 1083 2029 0034 9558 0001

Administracja

Administrację witryną zapewnia:

Szymon Michalewicz