I Niedziela Adwentu - Niezwykły gość odwiedził dzieci.

27.11 adwent-37Czuwajcie więc i módlcie się w każdym czasie… (Łk 21,36).

Oczekiwania, mniej lub bardziej ekscytujące, to nasza codzienność. Stwarzają okazję do ćwiczenia się w cierpliwości, pozwalają budować relacje z innymi i z samym sobą. Szczególnym oczekiwaniem jest Adwent, bo oto w oddali, jeszcze niewyraźnie, widać Słowo. Oczekujemy w gwarze miasta, mediów, w potoku docierających informacji, które wtłaczają się do naszych głów, pobudzają emocje, powodują zniechęcenie… Gdzieś umyka nam to adwentowe oczekiwanie, zagłuszane przez kolorowe promocje, reklamy jedynych i niepowtarzalnych produktów, nisko oprocentowanych kredytów, bez których nie da się być szczęśliwym…Czy aby na pewno?

Słowo Boże stwarza przestrzeń do odkrycia daru, jakim jest czas. To w czasie dokonuje się nasze oczekiwanie, które domaga się osobistego zaangażowania, trudu, namysłu nad tym, co je opóźnia, komplikuje, a może pozbawia wartości. Kolejny w życiu Adwent stanowi zachętę do pełnego milczenia zatrzymania się i refleksji: skąd wyszedłem, po co żyję i dokąd zmierzam?

Tegoroczny czas Adwentu to chwila, która ma mi pomóc w przebudzeniu z letargu obojętności, dodać sił do podejmowania bardziej odpowiedzialnych wyborów i przekraczania granic pozornie tylko niemożliwych do pokonania. To znak nadziei. Adwentowe zanurzenie w modlitwę, która jest „wołaniem wielkim o miłosierdzie”, już dziś daje szansę duchowej odnowy, by oczekiwać z radością na spotkanie z Panem. I odkryć, że „jesteśmy posłami w pokoju Chrystusa”, by zawsze dostrzec w drugim człowieka i działać tak, by mu nie szkodzić.

Dziś w I Niedzielę Adwentu, podczas Mszy Świętej z udziałem dzieci rozmawialiśmy o tym, co możemy dać od siebie innym, by zrobić przyjemność rodzicom, rodzeństwu, ale także potrzebującym, głodnym, chorym. Przygotowanie do Bożego Narodzenia, to przede wszystkim, po raz kolejny odkrycie Miłości - Boga do człowieka i tym samym człowieka do Boga i drugiego człowieka. Pamiętajmy o tym, że dobro to najlepszy dar jaki możemy ofiarować bliźnim. Tego uczy nas Pan Jezus.

Na zakończenie Mszy Świętej z udziałem dzieci ksiądz proboszcz zrobił wszystkim zebranym niemałą niespodziankę. Z okazji Dnia Pluszowego Misia do naszej świątyni przybył ogromny biały miś. Rozbawił nie tylko dzieci. Pomógł w losowaniu "Ziarna" i złożył życzenia Pani katechetce, która obchodziła imieniny właśnie 25 listopada w dniu świętej Katarzyny Aleksandryjskiej i zarazem Międzynarodowym Dniu Pluszowego Misia. Dziękujemy księdzu proboszczowi za Słowo Boże i modlitwę, ale również za taki przemiłe niespodzianki.