Jego Królestwo - 20.11.2022 r.

chrys.król-13Był także nad Nim napis w języku greckim, łacińskim i hebrajskim: «To jest Król żydowski» Łk 23

‘Jeśli jesteś Mesjaszem, wybaw nas’, ‘jeśli jesteś królem, zejdź z krzyża’ – drwili z Niego członkowie Sanhedrynu, szydzili żołnierze, urągał Mu jeden z ukrzyżowanych. A jednak napis, który wisiał na krzyżu i to w trzech językach, nie był kpiną, głosił prawdę, której triumfatorzy ukrzyżowania jeszcze nie rozumieli. Zrozumiał ją drugi łotr, gdy w cierpiącym Człowieku nie w złotej, a cierniowej koronie dostrzegł Boga – Króla i tuż po swojej śmierci mógł cieszyć się udziałem w Królestwie Bożym, o czym zapewnił go sam Jezus.

I dziś wielu ludzi drwi, kpi, urąga Jezusowi, także tym, którzy w Niego wierzą. Nie chcą znać Jezusa, wyrzucają Go z życia. Zaślepieni swoim egoizmem nie są w stanie zobaczyć w Nim Króla. Trudno im zgodzić się na ofiarę, zrezygnować z przyjemności, które często jeszcze bardziej oddalają ich od Niego. Bo trzeba, jak dobry łotr, uznać, że Jezus jest Panem i Królem. Przyznać się do grzechu i wyznać wiarę w Niego, by móc kiedyś cieszyć udziałem w Jego Królestwie.

Podczas Mszy Świętej z udziałem dzieci, nasi parafialni aktorzy wcielili się w królów. Marcina pokazał jakimi prawami rządzili się królowie ziemscy, a p. Jacek  pokazał Chrystusa Króla Wszechświata, którego Królestwo, to Królestwo dobra, miłości, pokoju i sprawiedliwości.  Musimy o tym pamiętać, że Chrystus Król, to władca naszych serc. Gdy chcemy do Niego należeć musimy w życiu kierować się Jego zasadami. Sami, w swoim sumieniu wybieramy do jakiego królestwa chcemy należeć. Na zakończenie Mszy Świętej rozlosowane zostało "Ziarno".