• slide1
  • slide2
  • slide3
  • Kaplica pw. Podwyższenia Krzyża w Klonówcu

Na progu tajemnicy - XXXII Niedziela Zwykła.

Katarzyna Stachowiak.

6.11a-13Bóg nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych; wszyscy bowiem dla Niego żyją (Łk 20,38).

Liturgia słowa pozwala nam dziś zatrzymać się na progu tajemnicy zmartwychwstania. Stoi ona w centrum wiary chrześcijańskiej, a każda niedziela jest w liturgii obchodzona jako „mała Wielkanoc”.

Najważniejszym dowodem, jaki podaje Jezus w swojej argumentacji dotyczącej prawdy o zmartwychwstaniu umarłych, jest słowo Boże, a nie ludzkie doświadczenie czy rozumowanie. Ono pokazuje, że istnieje zmartwychwstanie i jest kontynuacją życia po śmierci.

Jezus wyjaśnia, że w niebie zbawieni będą równi aniołom i będą prawdziwie dziećmi Bożymi. Zatem wieczność nie będzie doskonalszą wersją życia na ziemi. Jaka więc będzie? Nie wiemy. To ciągle jest tajemnicą.

 

Dziś podczas Mszy Świętej z udziałem dzieci wspominaliśmy Balik Wszystkich Świętych oraz mówiliśmy o tym, że każdy jest powołany do świętości. Po południu o godz. 15.00 modliliśmy się na cmentarzu parafialnym za naszych bliskich zmarłych, aby ci jak najszybciej dostali się do Niebieskiej Ojczyzny.

Przyjaciele parafii pw. św. Mikołaja w Goniembicach | Facebook

Losowe zdjęcia z galerii

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Św. Mikołaja
Ks. Prob. Wojciech Morasz

Goniembice 33
64-111 Lipno

tel.: (65) 534-01-02
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

nr konta bankowego:
Poznański Bank Spółdzielczy
10 9043 1083 2029 0034 9558 0001

Administracja

Administrację witryną zapewnia:

Szymon Michalewicz