Spotkanie Zakonu Rycerzy św. Jana Pawła II w Licheniu. Zaprzysiężenie nowego brata z naszej parafii - Arkadiusza.

8.10-19W Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Starym odbywała się 11 Rada Kapłańska czyli spotkanie Zakonu Rycerzy św. Jana Pawła  Sześciu  kadetów dostąpiło promocji na II stopień rycerski (rycerz miłosierdzia) oraz III stopień rycerski (rycerz solidarności).
Każdy z kandydatów, który ubiegał się o uzyskanie tych stopni musiał wykazać się określonymi walorami i spełniać określone wymagania. Kandydat pragnący zostać rycerzem miłosierdzia musi uczestniczyć w rycerskich akcjach miłosierdzia, zachęcić co najmniej jednego kandydata, który zostaje przyjęty do Zakonu oraz kultywować nabożeństwo Koronki do Miłosierdzia Bożego.

Z kolei kandydat pragnący uzyskać stopień rycerza solidarności, powinien uczestniczyć w akcjach w ramach pomocy bratniej, zachęcić co najmniej jednego kandydata, który zostaje przyjęty do Zakonu oraz w sposób szczególny celebrować nawiedzenie Najświętszego Sakramentu.

Podczas Mszy Świętej, której przewodniczył ks. Bogusław Binda MIC, przełożony licheńskiej wspólnoty księży i braci marianów, modlili się: kapelan generalny Zakonu Rycerzy św. Jana Pawła II, ks. kanonik Jarosław Glonek, generał zakonu, brat Krzysztof Wąsowski, prowincjałowie Polski, Francji, Ukrainy, oficerowie generalni, komandorzy, wielcy rycerze oraz bracia wraz z małżonkami zwanymi po rycersku bratowymi.

Naszą parafię reprezentowali bracia Tomasz i Szymon. Obecny był również Pan Arkadiusz, który został tam uroczyście zaprzysiężony na brata Zakonu Rycerzy Świętego Jana Pawła II i od wczoraj jest siódmym rycerzem w naszej parafii. Bratu Arkowi  i pozostałym braciom Tomaszowi, Januszowi, Szymonowi, Jackowi, Piotrowi i Bartoszowi życzymy wytrwałości i gratulujemy odwagi w świadczeniu o Chrystusie i Świętym Janie Pawle II. Jednocześnie zachęcamy innych mężczyzn z naszej parafii do wstąpienia w szeregi rycerzy, a młodzież w szeregi kadetów.