• slide1
  • slide2
  • slide3
  • Kaplica pw. Podwyższenia Krzyża w Klonówcu

XXIII Niedziela Zwykła - Inauguracja roku szkolnego i katechetycznego.

Katarzyna Stachowiak.

rozp.22-50Mądrość bowiem tego świata jest głupstwem u Boga 1 Kor 3

Bóg obdarował człowieka rozumem, by z niego rozsądnie korzystał. Dzięki niemu potrafi odróżniać dobro od zła, poznawać prawdę o sobie, pogłębiać wiedzę religijną, a tym samym swoją wiarę. Jednak przecenianie jego roli może prowadzić do zbytniego oparcia się na nim i zapomnieniu o jego Dawcy – o Bogu.

Korzystając z Bożych darów należy dawać pierwszeństwo Bogu. Dziś wielu traktuje swój rozum, jakby to on był bogiem. Moc sprawcza jednak jest w łasce, a nie w oparciach. Rozeznając prawdę o sobie korzystamy z mądrości swojej i Bożej. Trzeba pamiętać, by robić to zawsze w obecności Boga i ze względu na Niego.

 

Dziś podczas Mszy Świętej z udziałem dzieci zainaugurowaliśmy nowy rok szkolny i katechetyczny. Podczas kazanie ksiądz proboszcz oraz  Panie Ania, Małgosia i Emilia przypomniały dzieciom co to znaczy kochać Pana Boga każdego dnia i dziękować za Jego bezwarunkową miłość. Poświęcone zostały również plecaki i przybory szkolne uczniom klasy I. którzy rozpoczęli naukę w szkole. Na zakończenie Mszy Świętej dzieci otrzymały pierwsze w tym roku szkolnym Ziarno, które przyniosą na przyszły tydzień na Mszę Świętą i wezmą udział w losowaniu nagród.

Przyjaciele parafii pw. św. Mikołaja w Goniembicach | Facebook

Losowe zdjęcia z galerii

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Św. Mikołaja
Ks. Prob. Wojciech Morasz

Goniembice 33
64-111 Lipno

tel.: (65) 534-01-02
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

nr konta bankowego:
Poznański Bank Spółdzielczy
10 9043 1083 2029 0034 9558 0001

Administracja

Administrację witryną zapewnia:

Szymon Michalewicz