Zesłanie Ducha Świętego - Pierwsza Rocznica Wprowadzenia Relikwii Świętego Jana Pawła II.

rocz-14Duch wspiera swym świadectwem naszego ducha, że jesteśmy dziećmi Bożymi Rz 8

Jezus wie, że skażeni grzechem pierworodnym, jesteśmy zbyt słabi, by wyłącznie o własnych siłach kroczyć ku wieczności. Zanim tam dojdziemy, w swoim ziemskim pielgrzymowaniu musimy doświadczyć wiele trudności i cierpień, zranień złem innych ludzi, a także swoimi grzechami. Dlatego posyła nam Ducha. Byśmy umocnieni Nim potrafili zadawać ’śmierć swoim popędom’ i pozwolili się Jemu prowadzić. Trzeba nam tylko spełnić jeden warunek – zrobić krok w Jego stronę.

On szanuje naszą wolność i czeka na naszą decyzję. Stale jest przy nas i jest gotów nas wspierać. Wzywajmy Jego pomocy każdego dnia, by pomógł nam zauważać zło, byśmy umieli ostatecznie je odrzucić. Chciejmy Go lepiej poznawać, by dostrzec Jego działanie w naszym życiu. Z Jego pomocą odkrywajmy wolę Bożą. Prośmy o Jego Światło, gdy chcemy się modlić, czy podejmujemy ważne decyzje. Szukajmy w Nim pocieszenia, gdy czujemy pustkę i smutek. A do tego wszystkiego wystarczy uświadomić sobie, że jest tuż obok nas.

W dniu dzisiejszym, wraz z księdzem biskupem Szymonem Stułkowskim oraz Rycerzami Zakonu Świętego Jana Pawła II, wspominaliśmy wprowadzenie relikwii Świętego Jana Pawła II do naszej parafii. Już prawie rok minął od dnia, w którym Arcybiskup  Mieczysław Mokrzycki uroczyście wprowadził je do naszego parafialnego kościoła. Od tego czasu "nasz nowy parafianin" wstawia się za nami przed Tronem Bożym i wyprasza potrzebne łaski. W kolejnych miesiącach, jak do tej pory, każdego 13 dnia miesiąca będziemy wypraszali łaski przez Jego wstawiennictwo. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań do skrzyneczki obok obrazu Naszego Wielkiego Rodaka. Już w poniedziałek 13 czerwca kolejny Parafialny Dzień Papieski. Módlmy się wspólnie do Boga przez ręce Świętego Jana Pawła II.