Niedziela Miłosierdzia Bożego 2022.

24.04-35Czcicieli Miłosierdzia Bożego na całym świecie liczy się w milionach. Wprowadzone w 2000 roku przez Jana Pawła II święto Miłosierdzia Bożego celebrują wierni prawie we wszystkich zakątkach świata. Ta popularność może dziwić, skoro wszystko zaczęło się niedawno.

W 1935 r. Pan Jezus polecił Marii Faustynie Kowalskiej ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia, aby ogłosiła orędzie o Bożym Miłosierdziu: ”Przygotujesz świat na ostateczne przyjście Moje”.

Dzisiaj na całym świecie są już miliony czcicieli Bożego Miłosierdzia. W samych Stanach Zjednoczonych mieszka ich ok. 800 tys. Kult jest bardzo rozpowszechniony w Ameryce Południowej i Afryce, a także w takich krajach jak Filipiny, Korea i Nowa Zelandia.

”Jestem miłością i miłosierdziem samym” - mówił o sobie, prosząc siostrę, żeby ogłosiła to orędzie całemu światu. Pan Jezus wskazał s. Faustynie pięć sposobów, jak ludzie mogą wypraszać zbawienie dla siebie i całego świata: Koronkę do Miłosierdzia Bożego, modlitwę przed obrazem Jezusa Miłosiernego z napisem: ”Jezu, ufam Tobie”, modlitwę w godzinie konania Chrystusa na krzyżu, zwaną Godziną Miłosierdzia (15.00), obchodzenie święta Miłosierdzia i szerzenie czci Miłosierdzia Bożego modlitwą, słowem i czynem.

W dniu dzisiejszym w naszym kościele wspominaliśmy świętą siostrę Faustynę, a podczas każdej homilii ksiądz proboszcz mówił o miłosierdziu Bożym. Szczególnie mocno nauka wybrzmiała na Mszy Świętej z udziałem dzieci. Ksiądz proboszcz w sposób obrazowy opowiedział dzieciom czym jest miłosierdzie Pana Boga w stosunku do człowieka jak i człowieka w stosunku do drugiego człowieka.

Dokładnie o godzinie 15.00 rozpoczęła się Koronka do Miłosierdzia Bożego zaśpiewana przez Panie z naszej parafialnej Scholi "Miriam". Modliliśmy się szczególnie o pokój na Ukrainie i na całym świecie.