II Niedziela Wielkiego Postu - Dzień Papieski z modlitwą o pokój na świecie.

wojownicy-3Patrząc się w przeszłość, można dojść do przekonania, że żaden współczesny człowiek nie zrobił tyle na rzecz pokoju, co Jan Paweł II. Momentem, który zapoczątkował papieską działalność był 1979 rok na Placu Zwycięstwa w Warszawie, gdzie wypowiedział następujące słowa: Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi… Tej ziemi! . Jak okazało się później, słowa te miały wielki wpływ na przemiany, jakie nastąpiły na całym świecie.

Jan Paweł II odnosząc się do pokoju, nieustannie apelował do ludzi, którzy znajdują się na różnych szczeblach społecznych. Przemawiał do przywódców państw, dyplomatów, organizacji międzynarodowych, polityków, a także wszystkich ludzi dobrej woli. Na szczególną uwagę, zasługują bogate w treści orędzia z okazji Światowych Dni Pokoju, które ukazują na jakich fundamentach powinien być budowany pokój. Jan Paweł II kontynuując myśli papieża Jana XXIII, nauczał, że pokój między narodami wymaga prawdy jako podstawy, sprawiedliwości jako reguły, miłości jako głównej sprężyny i wolności jako klimatu.

Dziś za wstawiennictwem wielkiego orędownika pokoju modliliśmy się o pokój na świecie, a szczególnie w Ukrainie, gdzie od kilkunastu dni trwa okropna, bezlitosna dla osób cywilnych, WOJNA. Wraz z przedstawicielem Wojowników Maryi, który opowiadał o formacji Wojowników, o wpływie wiary na relacje w ich rodzinach, zakładach pracy czy społecznościach sąsiedzkich, w których żyją. Zachęcał zarówno mężczyzn jak i kobiety do walki  ze złem modlitwą różańcową. Warto wziąć sobie do serca jego słowa, bo tylko modlitwa i wiara mogą sprawić że będziemy chcieli stawać się coraz lepsi, a co za tym idzie, będziemy rozsiewali wokół siebie miłość.

Na zakończenie każdej Mszy Świętej modliliśmy się przed relikwiami Świętego Jana Pawła II w różnych intencjach, składanych przez cały miesiąc na karteczkach do stojącej przy obrazie skrzyneczki. Szczególnie jednak polecaliśmy pokój na świecie i w Ukrainie.

Po Mszach Świętych mogliśmy nabyć ciasto. które rozprowadzali wolontariusze zaangażowani w pomoc Zuzi z okolic Gostynia, która zbiera pieniądze na drogą terapię przeciw SMA. Zebraliśmy 2013 zł. Dziękujemy w imieniu chorej Zuzi.