Występ chóru dziecięco-młodzieżowego Promyki Słoneczne z Pniew. IV Niedziela zwykła 30.01.2022 r.

30.01-19Gromadzimy się przy ołtarzu Jezusa Chrystusa, aby zrozumieć podstawową prawdę, że jedynym Panem naszego życia, naszych nocy i dni, naszych powstań i zaśnięć jest Ten, który ukształtował człowieka już w łonie matki.

Często człowiek planuje swoją przyszłość na własny „rachunek”, bez Boga, uzurpując sobie w ten sposób prawo do własnej reżyserii życia. Chrześcijanin odrzuca dzisiaj Boga, Bóg nie jest mile widziany w życiu człowieka: w szkole, szpitalu, zakładach pracy. „Bóg jest tam nie potrzebny”- tak uważa wielu ludzi, ponieważ Jego miejsce jest w Kościele.

Również i my często ulegamy takim poglądom. Zrzucamy Boga na margines ludzkiej egzystencji, lekceważymy Jego naukę i Jego wolę, a liczą się tylko nasze interesy, które nie zawsze są zgodne z chrześcijańskimi wartościami.

Za to, że tak często Bóg nie jest na pierwszym miejscu w naszym życiu, przepraszajmy Go  licząc na Jego Miłość, która „nie pamięta złego”

Dziś podczas Mszy Świętej z udziałem dzieci gościliśmy chór dziecięco-młodzieżowy Promyki Słoneczne z Pniew. Przyjechała z nim siostra Daniela- założycielka i prowadząca ten chór od samego początku.  W naszym kościele pojawiła się 40 osobowa delegacja śpiewających, bowiem cały chór liczy około 100 osób. Wysłuchaliśmy w ich wykonaniu przepięknych kolęd, a po Mszy zaprosiliśmy na słodki poczęstunek do sali wiejskiej w Goniembicach. Bardzo dziękujemy księdzu proboszczowy za zaproszenie szanownych gości, chórzystom za przepiękny śpiew, a naszym parafiankom Bernadecie, Izabeli, Justynie, Wandzie,  Emilii, Annie i Katarzynie za przygotowanie poczęstunku. Wszystkim w imieniu księdza proboszcza serdecznie dziękuję.